نهال انگور موسکات سبز

نهال-انگور-موسکات-سبز

 انگور مسکات سبز  

توضیحات محصول:

برداشت: 2 سال تا 3 سال. بسته به محیط رشد ، برداشت ممکن است کمی متفاوت باشد. ارتفاع تقریبی 19.7 اینچ (50 سانتی متر) نهال برای دوره برداشت: اوت تا سپتامبر. گرده افشانی درخت: بدون نیاز (میوه تولید می شود). Shine Muscut یک انگور است. ارتفاع: تقریبا 19.7 اینچ (50 سانتی متر) ظاهر درخت بسته به زمان تحویل آن تغییر می کند. از برداشت انگور مسکات سبزلذت ببرید. انگور خوشمزه ای که لکه ندارد و شیرینی در دهان شما به جا می گذارد. این نژاد در سال 2006 ثبت شده است و یک نژاد ثبت شده (PVP) است و سود ممنوع است. انگور مسکات سبز یک نوع انگور محبوب است که می توان آن را بعنوان میوه بزرگ ، بیضی شکل مصرف کرد و رنگ میوه سبز کم رنگ و نازک است ، بنابراین پوست نازک است و می توان آن را با پوست خورد. گوشت آن شکر و انگور شیرین است. هر 440 اونس (۱۰ گرم) میوه دارای شیرینی قوی و عطر و طعم مانند طعم دهنده ماهی خراطین است.

تنوع انگور مسکات سبز. شکل درخت و ارتفاع محصول بسته به زمان رسیدن ممکن است کمی متفاوت باشد.

نهال-انگور-موسکات-سبز
نهال-انگور-موسکات-سبز

آشنایی با نکات جالب انگور موسکات سبز :

به دلیل داشتن کیفیت عالی و عمر اقتصادی خرید نهال انگور موسکات سبز برای احداث باغ گزینه مناسبی می باشد و در کوتاه مدت موجب سودآوری اقتصادی خواهد شد. نهال انگور یکی از ارقام با سابقه می باشد که از گذشته نسبت به کاشت آن اهتمام می ورزیدند،شاید دلیل استقبال کشاورزان از انگور موسکات سبز؛ عملکرد بسیار خوب و بازدهی مطلوب آن باشد البته لازم به ذکر است که در گذشته تنوع نژادی امروزی نبوده و نهال انگور منحصر به چند گونه شناخته شده بوده و بیشتر برای مصرف شخصی مورد استفاده قرار میگرفته امروزه اما تنوع نژادی موجب شده انگور جنبه صادراتی پیدا کند و علاوه بر مصرف شخصی برای صادرات و تجارت نیز مورد استفاده قرار گیرد در بین تنوع نژادی انگور می توان به درخت انگور موسکات؛ اشاره نمود که یکی از گونه های بسیار خاص و با کیفیت می باشد که مورد استقبال باغداران قرار گرفته است. نهال انگور موسکات سبز ؛ به دلیل کیفیت،بازدهی و عملکرد مطلوب برای احداث باغی در حجم وسیع گزینه مناسبی می باشد و در کوتاه مدت بهره وری اقتصادی را در بر خواهد داشت. اما باید توجه داشت انگور نیاز های خاص خود را دارد که باید مورد توجه باغدار قرار گیرد. به لحاظ مقاومت نهال های انگور موسکات سبز ؛ در دسته ارقام مقاوم به شمار می آید و این هم یکی دیگر از دلایل استقبال کشاورزان از چنین رقمی است. یکی از نکات مهمی که توصیه می شود حتما مورد توجه باغداران قرار گیرد نوع حساسیت و مقاومت ارقام مختلف انگور می باشد زیرا برخی ارقام به نسبت تحمل سرما و گرما در دسته ارقام مقاوم قرار می گیرد و برخی دیگر در دسته ارقام حساس و توجه باغدار به این ویژگی ها موجب می شود نهالی خریداری شده با شرایط اقلیمی منطقه نهایت سازگاری را داشته باشد زیرا عملکرد نهال به سازگاری با شرایط اقلیمی بستگی دارد و چنانچه این بستر فراهم نباشد نهال بازدهی مطلوبی نخواهد داشت. انگور موسکات سبز به لحاظ تحمل سرما در دسته ارقام نیمه متحمل قرار میگیرد و کاشت آن برای مناطق نیمه سردسیر نیز گزینه مناسبی می باشد اما توجه داشته باشید سرمای بیش از اندازه به بافت و ریشه های نهال آسیب جدی وارد می کند.

خصوصیات و ویژگی های نهال انگور موسکات سبز:

انگور موسکات سبز یکی از گونه های شناخته شده و با کیفیت می باشد که  در شرایط اقلیمی ایران نیز امکان کشت آن فراهم می باشد،این رقم در دسته ارقام اقتصادی قرار گرفته و تقریبا تا ۱۰۰ سال عمر دارد و تا آخرین سالهای عمر باردهی خود را حفظ می کند. همانطور که اشاره شد نهال انگور موسکات سبز به لحاظ تحمل سرمایی در دسته ارقام نیمه متحمل قرار میگیرد و تا دمای ۱۸- درجه سانتیگراد را نیز تحمل می کند،شرایط یخبندان شاخه های نهال را دچار سرمازدگی می کند و این موجب می شود سلول های زنده نهال از بین رفته و قدرت تولید میوه نداشته باشند. به لحاظ تحمل خشکی نیز انگور های موسکات در دسته ارقام مقاوم به خشکی می باشد،اما آبیاری در حد نیاز باید فراهم باشد زیرا دانه ها برای تکامل نیاز به آب کافی دارند. این رقم میوه هایی با کیفیت تولید می کند به طوری که هر خوشه آن انبوهی از دانه های گوشتی می باشد. دانه های انگور موسکات سبز رنگ بوده و پوستی نسبتا مقاوم در برابر ترک خوردگی دارد و طعم آن نیز بسیار شیرین و آبدار می باشد،البته منشا اصلی چنین رقمی فرانسه می باشد اما امروزه در بیشتر کشور ها نسبت به کاشت آن اقدام شده است. این رقم به دلیل گوشتی بودن برای کشمش نیز گزینه مناسبی می باشد،البته این رقم در زمان رسیدن بسیار آبدار خواهد و تازه خوری آن بسیار لذت بخش است و طرفداران زیادی هم دارد،خواص موجود در انگور موسکات را نیز نمی توان نادیده،مصرف آن برای سلامتی بدن بسیار موثر می باشد.

از کاشت تا برداشت انگور :

از اساسی ترین فاکتور ها که باغداران باید به آن توجه ویژه داشته باشند نهال انگور موسکات از نهالستانی معتبر می باشد،زیرا انواع بیماری ها  از طریق ارقام آلوده به باغات وارد شده و منجر به خسارت شدید می شود،وب سایت دکتر نهال در زمینه فروش انواع ارقام مختلف فعالیت می کند،این وب سایت سلامت نهال خریداری شما را تضمین کرده و این امکان را نیز برای شما فراهم نموده تا در هر نقطه ای که هستید امکان ثبت سفارش داشته باشند. کاشت نهال انگور موسکات سبز؛ کار سخت و پیچیده ای نیست،اما باید توجه داشت این رقم گونه ای خارجی و خاص می باشد و نیاز های اکولوژی خاص خود را می طلبد و قطعا نیاز به مراقبت در این رقم  بالا است. ابتدا لازم است زمین مناسب جهت شخم اصولی و زهکشی آماده شود،سپس با حفر گودال هایی با عمق مناسب و علامت گذاری زمین جهت رعایت فاصله مناسب بستر را برای کاشت انگور موسکات فراهم نمود. رعایت فاصله مناسب به این دلیل است که شاخه های انگور حالت رونده و پیچکی دارند و باید آزادانه در حرکت باشند،همچنین نور خورشید بین شاخ و برگ نفوذ کرده و به رشد مناسب آن کمک کند.

مراقبت های لازمه از انگور ها :

بعد از کاشت،درخت انگور موسکات؛ وارد فاز مراقبت می شود و باید نسبت به آبیاری اولیه آن اقدام کرد و به این نکته توجه ویژه داشت که آبیاری سنگین برای اولین بار تمام خاک های اطراف نهال را دچار فرسایش می کند و به ریشه ها نیز آسیب وارد می کند. بعد از آبیاری اولیه نیاز به آبیاری کمتر می شود زیرا این رقم در برابر کم آبی مقاومت خوبی دارد اما اصول و نظم در آبیاری به سلامت نهال و کمیت و کیفیت میوه ها تاثیر خواهد گذاشت. مشتریان عزیز جهت خرید این رقم نهال میتوانید از طریق شماره های پایین صفحه با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

ارتباط با تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها