بهترین نهال گردو در کرمان

نهال گردو در کرمان

نهال گردو مناسب کاشت در کرمان باید با متناسب با منطقه جغرافیایی کرمان باشد و از کیفیت و باردهی بالایی برخوردار باشد. کاشت و پرورش نهال یکی از راه های سرمایه گذاری کم ریسک و پربازده است که افراد زیادی می توانند با آموزش و کمک گرفتن از کارشناسان متخصص در این زمینه، در شهرهای مختلف ایران، درآمد خوبی کسب کنند.
موقعیت جغرافیایی این شهر، تمام نیازهای اولیه برای کاشت نهال گردو را دارد؛ به همین دلیل می توان با آگاهی از انواع بهترین نهال گردو و آموزش های اصولی به کاشت و پرورش نهال گردو گردو کرمان پرداخت. نکات خرید نهال گردو در کرمان نیز در ادامه بیان شده است.
اگر می‌خواهید بدانید کدام انواع نهال گردو در کرمان بهترین عملکرد را دارند، در ادامه همراه ما باشید تا 5 نهال گردو مناسب این شهر و قیمت خرید نهال گردو در کرمان را بررسی کنیم.

بررسی کرمان برای کاشت نهال گردو

نهال گردو کرمان
نهال گردو کرمان

شهر کرمان یکی از مراکز مرتفع ایران است که ارتفاع آن 1760 متر از سطح دریا است. کرمان دارای زمستان‌های سردی است. ارتفاع این شهر و موقعیت جغرافیایی آن باعث شده تا به منطقه ای مناسب برای کاشت نهال گردو تبدیل شود. گردو کرمان یکی از بهترین انواع گردو است.

شرایط اقلیمی در استان کرمان متفاوت است؛ به طوری‌که در شمال و شمال غرب آن، آب و هوا خشک است، در جنوب و جنوب شرقی گرم و مرطوب و در مرکز و جنوب غربی سرد و کوهستانی است.

 معرفی 5 نهال گردو مناسب کرمان

باتوجه به آب و هوای کرمان و زمستان‌های سرد آن، 5 نهال گردو مخصوص آب و هوای سرد و مناسب با ارتفاع 1760 متری برای کرمان را در ادامه معرفی می‌کنیم.

نهال گردو کانادایی

نهال گردو کانادایی ارغوان در ارتفاع 0 تا 2500 متری بهترین عملکرد را خواهد داشت و یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاشت نهال گردو در کرمان است. این نهال گردو بسیار پربار و خودگرده‌افشان است. نهال گردو کانادایی ارغوان زودرس است و از نیمه دوم شهریور ماه می‌توان محصولات آن را برداشت کرد. این نهال گردو مقاومت بالایی دارد و با رسیدگی مناسب بیش از 10 تن محصول به بار می‌آورد.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید و قیمت نهال گردو کانادایی ارغوان

نهال گردو ژنوتیپ

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان تا ارتفاع 2500 متر از سطح دریا سازگاری بالایی دارد و مقاوم است. این نهال گردو در کرمان از همان سال اول شروع به باردهی می‌کند و بسیار پربار است. با رسیدگی خوب از نهال و درخت گردو در کرمان تا 10 تن محصول در هکتار می‌توان برداشت کرد.
مغز گردو ژنوتیپ بالای 65 درصد است و وزن گردو باپوست چوبی 13.6 گرم است.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید و قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان

انواع نهال گردو مناسب کرمان
انواع نهال گردو مناسب کرمان

نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یکی از نهال‌های تجاری روز دنیا است. این نهال گردو در کرمان، مناسب کاشت در ارتفاع 500 تا 2500 متری از سطح دریا است. فرنور نسبت به سرمای بهاره و زمستانه مقاوم است و یکی از نهال‌های مناسب برای مناطق کوهستانی است. رقم گرده‌افشان مناسب آن نهال گردو روند و فرانکت است.
گردو فرنور پوست کاغذی است و مغز آن بسیار درشت و مغز آن بیش از 60 درصد است

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع خرید و قیمت نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر یکی دیگر از ارقام مناسب برای کاشت نهال گردو در کرمان است. این نهال گردو پربار است و در ارتفاعات 0 تا 1500 متری بهترین عملکرد را دارد. گردو چندلر پوست کاغذی است.

نهال گردو تویسرکان

گردو پوست کاغذی تویسرکان از کیفیت بالایی برخوردار بوده و درصد مغز بالایی دارد، میوه های آن به صورت جانبی و در انتهای شاخه ها ظاهر می شوند. شکل ظاهری میوه به صورت بیضی و اندازه ی آن درشت است. ارتفاع درخت گردو تویسرکان زیاد است و نیاز به مراقبت و رسیدگی زیادی دارد. اگر زیاد اهل رسیدگی به درخت نیستید، این نهال را برای کاشت استفاده نکنید.

خرید و فروش نهال گردو در کرمان

اگر قصد خرید از بهترین نهالستان در کرمان را دارید، باید به نکات مهمی در خصوص انتخاب بهترین نهالستان توجه کنید تا بتوانید بهترین نهال گردو در کرمان را خریداری کنید. همان‌طور که می‌دانید خرید نهال باکیفیت شروعی است برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و کم ریسک؛ بنابراین در انتخاب خرید نهال گردو در کرمان دقت کنید.

خرید و فروش نهال گردو در کرمان
خرید و فروش نهال گردو در کرمان
 • نهالستانی را انتخاب کنید که زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی فعالیت می‌کند.
 • از مشاورین نهالستان مشورت بگیرید و بهترین و متناسب‌ترین نهال گردو متناسب با زمین را انتخاب کنید.
 • نهال را با توجه به آب‌وهوای منطقه کاشت خریداری کنید. هر نهالی شرایط کاشت در برخی از مناطق را دارد.
 • دیر گل یا زود گلدهی نهال‌ها بسته به منطقه بسیار مهم است. نهال دیر گل نسبت به سرمای بهاری حساس نیست و بهترین گزینه برای مناطق سردسیر است.
 • یکی از نکاتی که کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد، حداکثر ارتفاع درخت است. هر چه ارتفاع درخت کمتر باشد در زمان برداشت راحت‌تر خواهید بود.
 • برخی از نهال‌های گردو به رقم گرده‌افشان نیاز دارند که باید در زمان خرید نهال خریداری شود.
 • نهال گردو در کرمان باید همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت باشد.

درختان میوه مناسب کرمان

علاوه بر کاشت نهال گردو در کرمان، می‌توان از درختان گیلاس، گلابی، انار، انجیر و سنجد برای کاشت استفاده کرد. این درختان با شرایط آب و هوایی شهر کرمان سازگاری خوبی دارند و می‌توانند به خوبی در این منطقه رشد کنند.

 • گیلاس

گیلاس یک درخت چندساله با میوه‌های خوشمزه است که در کرمان به راحتی رشد می‌کند.

 • گلابی

گلابی نیز یکی از محبوب‌ترین درختان میوه‌ای است که با برگ‌های سبز و میوه‌های شیرین خود، به راحتی در خاک کرمان رشد می‌کند.

 • انار

انار یکی دیگر از درختان میوه‌های محبوب است که با شرایط آب و هوایی کرمان سازگاری خوبی دارد.

 • انجیر

انجیر نیز یک درخت با میوه‌های خوشمزه و مقوی است که در شهر کرمان به خوبی رشد می‌کند.

 • سنجد

سنجد یک درخت کوچک با میوه‌های خوشمزه می باشد که به طور خاص در مناطق خشک و نیمه خشک به خوبی رشد می‌کند. 

خرید نهال گردو در کرمان
خرید نهال گردو در کرمان

نهالستان کرمان

برای انتخاب نهالستان گردو در کرمان باید به تمام نکاتی که در بالا ذکر شد، توجه کنید. با مدنظر قرار دادن این نکات می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. نهالستان ارغوان نهال در میاندوآب با بیش از 30 سال تجربه در زمینهٔ تولید و پرورش انواع نهال‌های مثمر و غیر مثمر آماده ارسال هرگونه سفارش نهال به سراسر کشور و همچنین کشورهای همسایه است.

چنانچه قصد خرید نهال گردو در کرمان را دارید، نهالستان ارغوان نهال یکی از گزینه‌های معتبر برای خرید است چراکه انواع نهال همراه با شناسنامه، گواهی بهداشت و قرنطینه تولید و ارسال می‌شوند. یکی از مزایای برتر خرید از این نهالستان ارغوان، پشتیبانی تا زمان به ثمر رسیدن نهال و همچنین ضمانت بازگشت نهال است که دغدغه خرید را کمتر می‌کند.

با استفاده از مشاوره‌ها و آموزش‌های رایگان می‌توانید شاهد به ثمر نشستن نهال و برداشت محصولات فراوان باشید. همین حالا به صفحه نهال گردو مراجعه کنید و از بین انواع نهال‌های گردو، نهال انتخابی خود را سفارش دهید و در کمترین زمان در محل موردنظر تحویل بگیرید.

نهالستان ارغوان نهال طرف قرارداد با پایانه اتوبوس‌رانی و شرکت تیپاکس برای انتقال نهال با (بسته‌بندی ویژه و پرالیناژ شده) با کمترین هزینه و سریع‌ترین زمان ممکن به تمام نقاط کشور است. کلیه نهال‌ها در صحت و سلامت و با ضمانت بازگشت به دست شما می‌رسند.

قیمت نهال گردو در کرمان

قیمت نهال به دو فاکتور مهم بستگی دارد نوع نهال گردو که بذری یا پیوندی است. نهال‌های پیوندی چون کیفیت بالاتری دارند، قیمت بیشتری نسبت به نهال بذری دارند.

دومین نکته مهم انتخاب نهالستان منصف و معتبر است. خرید از نهالستان با حذف مستقیم واسطه‌ها قیمت نهال را کاهش می‌دهد، در این میان برخی از نهالستان‌ها باقیمت‌های بهتری انواع نهال گردو را تولید و عرضه می‌کنند. برای اطلاع دقیق از قیمت نهال گردو و فروش نهال کرمان، کافی است در واتساپ پیام بگذارید تا لیست قیمت‌ انواع نهال گردو در پاییز 1402 برای شما ارسال شود و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نهالستان ارغوان نهال

فروش نهال گردو در کرمان

در آخر در مورد فروش نهال کرمان باید گفت که در این مطلب 5 نهال گردو مناسب کرمان را بررسی کردیم و با مشخصات و ویژگی‌های آن‌ها آشنا شدیم. نهال گردو کانادایی ارغوان، نهال گردو ژنوتیپ برتر و نهال گردو فرنور مناسب کاشت در کرمان هستند. شما عزیزان می‌توانید از میان این 5 نهال یکی از آن‌ها را که با زمین شما تناسب بیشتری دارد انتخاب کنید و به تولید و عرضه آن‌ها مشغول شوید.

فراموش نکنید انتخاب نهالستان معتبر و خرید نهال گردو باکیفیت و قیمت مناسب، سود نهایی شما را تضمین می‌کند. 

مشاورین نهالستان ارغوان نهال 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند. جهت مشاوره رایگان احداث باغ گردو، استعلام قیمت نهال گردو در کرمان و نحوه کاشت و پرورش نهال گردو با ما در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید سؤالات خود را در رابطه با گردو کرمان در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا در سریع‌ترین زمان به آن‌ها پاسخ داده شود و دیگر عزیزان هم از آن‌ها بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

ارتباط با تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها