خرید نهال انگور

خرید نهال انگور از نهالستان ارغوان نهال با ضمانت 100% کیفیت نهال و تضمین قیمت رقابتی همراه است. فروش نهال انگور در این مجموعه با شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر متخصصین جهاد کشاورزی به سراسر کشور با بالاترین کیفیت ارسال می‌شود.
در ادامه نمونه‌های بهترین نهال انگور با قیمت نهال انگور در سال 1401 را مشاهده می‌کنید. برای مشاوره رایگان در خصوص خرید نهال انگور متناسب با موقعیت جغرافیایی و آب و هوای خود کافی‌ست شماره خود را در باکس مربوط درج نمایید یا با ما در تماس باشید.


خرید-نهال-انگور

قیمت نهال انگور

قیمت نهال انگور به نوع آن بستگی دارد و در لیست نهال‌های انگور نهالستان ارغوان نهال قیمت انواع نهال انگور برای خرید خرده در سال 1401 موجود است.

برای سفارش‌های عمده 10% تخفیف بر روی انواع نهال انگور در نظر گرفته می‌شود.

لیست قیمت نهال انگور

[table id=11 /]

جهت آگاهی از قیمت دیگر نهال‌های انگور از جمله: قیمت نهال انگور کشمشی، قیمت نهال انگور مکیاج، قیمت نهال انگور شرابی ۱۴۰۱، قیمت نهال انگور شاهرودی، قیمت نهال انگور یاقوتی با لیست قیمت نهال  را مشاهده نمایید.

نمونه فیلم مشاوره، جهت احداث باغ


مشاوره رایگان

مزایای خرید نهال انگور از نهالستان ارغوان نهال

✔️ ضمانت قیمت: ارغوان نهال به عنوان بزرگترین تولید کننده نهال در میاندوآب است که به این واسطه تمامی انواع ارقام نهال انگور را با کمترین قیمت ارائه می‌کند.

✔️ ضمانت بازگشت کالا: تولید بالاترین کیفیت ارقام نهال انگور دلیل بر این است که فروش انواع ارقام نهال انگور را با ضمانت 100 بازگشت کالا انجام می‌دهیم.

✔️ پشتیبانی 24/7 در هفته: ارغوان نهال با دارا بودن متخصصین مجرب آماده‌ی پشتیبانی و پاسخگویی به مشکلات شما در تمام روزهای هفته است.

رضایت مشتریان از خرید نهال از نهالستان نهال ارغوان (مهندس بابایی)

عکس نهال گردو
عکس نهال گردو
عکس نهال گردو
عکس نهال گردو
عکس نهال گردو
رضایت مشتری جغتایی
عکس نهال گردو
عکس نهال گردو
عکس نهال گردو
عکس نهال گردو
عکس نهال گردو
عکس نهال گردو

نهال انگور

نهال انگور یا نهال مو، جزو محصولاتی است که در کشور ما طرفداران بسیار زیادی دارد و همه ما کم و بیش در باغ و حیاط آشنایانمان درخت انگور را دیده و شکل آن را در ذهن داریم. خرید نهال انگور در نهالستان ارغوان نهال با بهترین قیمت نهال انگور (قیمت نهال مو) و همراه با آموزش کاشت نهال انگور تجربه خریدی خوب را برای شما به ارمغان می‌آورد.

همه چیز درباره نهال انگور

انگور درختی با طول عمر زیاد و نام علمی Vitis vinifera است که کشت آن تنها در برخی از کشورهای جهان صورت می گیرد، خوشبختانه در کشور ما ایران نیز درخت انگور به صورت وسیع کشت می شود و همچنین ایران از نظر میزان تولید انگور در جهان در رده هفتم قرار دارد و در این بین ایتالیا، چین و آمریکا بیشترین میزان تولید انگور را به خود اختصاص داده اند.

انگورهای مختلفی درسطح دنیا وجود دارند که برخی بی دانه و برخی دانه دار هستند، از این رو دسته بندی نهال انگور نیز براساس محصولی که ارائه می‌کند، متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

عمر درخت انگور به طور متوسط بین ۷۵ تا ۸۰ سال بوده و نهال انگور برای رشد به دمای نسبتا سرد و حدود  ۷ تا ۱۰ درجه سانتیگراد در ماه های اول رشد خود نیاز دارد. خوب است بدانید نهال انگور به صورت بوته ای و رونده می‌باشد که به مرور و رشد بیشتر همچون پیچک شاخ و برگ آن زیاد می‌شود.

نکات مهم برای آب و هوا و خاک برای کاشت

برای کاشت نهال انگور توجه به زمین، خاک، نوع آبدهی و موارد دیگری که به آن اشاره می کنیم، مهم هستند. همراه نهال ارغوان باشید:

شرایط آب و هوایی: انگور به شرایط آب و هوایی گرم و خشک علاقه دارد. در مقابل، آب و هوای سرد و مرطوب باعث ضعیف شدن و رشد کمتر نهال می‌شود. بهترین دمای هوا برای کاشت نهال انگور، بین 15 تا 35 درجه سانتی‌گراد است.

خاک: خاک باید به خوبی زهکشی شده و قابل نفوذ باشد تا ریشه‌های نهال بتوانند به راحتی در آن رشد کنند. خاک باید حاوی مقدار مناسبی از عناصر غذایی باشد و PH آن در بازه ۶ تا ۷ باشد.

موقعیت: موقعیت کاشت باید در جایی باشد که نهال انگور بتواند به خوبی از نور خورشید بهره ببرد. انگور باید در جایی که آفتاب به خوبی تاباند، کاشته شود. همچنین، نباید در موقعیتی که با بادهای شدید روبروست کاشت کرد.

رطوبت: نهال انگور نیاز به آبیاری منظم دارد، به خصوص در طول فصل رشد. در صورتی که منطقه‌ی شما دارای بارندگی کافی نیست، باید برای آبیاری نهال انگور از منابع دیگری همچون آب شهری یا آبیاری قطره‌ای استفاده کنید.

انتخاب نهال: برای کاشت نهال انگور، بهتر است از نهال‌هایی با سن سه تا پنج سال استفاده شود. نهال باید سالم و بدون علائم بیماری و آفت باشد.

آبیاری نهال انگور چگونه است؟

روش آبیاری قطره‌ای به دلیل صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از بیماری‌های گیاهی، توصیه می‌شود. همچنین، آبیاری باید به‌گونه‌ای باشد که آب به ریشه‌ها نفوذ کند و به برگ‌ها نرسد.

آبیاری باید در زمان‌های مناسب انجام شود. در روزهای گرم، آبیاری در ساعات خنک‌تر صبح و شام انجام می‌شود و در روزهای خنک‌تر، آبیاری در ساعات گرمتر روز انجام می‌شود.

مقدار آبیاری نیز باید به‌گونه‌ای باشد که خاک رطوبت کافی داشته باشد اما برای جلوگیری از بیماری‌های گیاهی، خاک خیس نباشد. به‌طور کلی، هر بار آبیاری باید به اندازه‌ای باشد که ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر از سطح خاک رطوبت داشته باشد.

مراحل و نکات کاشت نهال انگور 

هر رقم انگور برای رشد نیاز به شرایط خاصی دارد اما به طورکلی یک سری موارد در همه انواع نهال انگور یکسان هستند که در ادامه برایتان لیست کرده ایم تا با آگاهی از آنها بتوانید بهره وری محصولات خود را افزایش دهید:

 • متوسط عمر درخت انگور: 75تا80 سال
 • ارقام مختلف انگور برای رشد به 2 الی 3 ماه سرمای زمستانه نیاز دارند
 • دمای سرمای زمستانه مورد نیاز برای رشد: 7 ال 10 سانتی گراد
 • نهال انگور به شکل بوته ای و رونده بوده و درمقابل برخی برگه ها دارای پیچیک میباشد.
 • انواع انگور: دانه دار و بی دانه
 • رنگ انگور: سرخ و سیاه و زرد و تقریبا سبز

بهترین زمان کاشت نهال انگور

کاشت نهال انگور در هر شرایط آب و هوایی متفاوت است، برای مثال اگر شما در مناطق سردسیر قصد احداث باغ و کاشت نهال انگور را دارید، باید بدانید که بهترین زمان برای کاشت نهال انگور اواخر زمستان است و اگر زمستان محل سکونت شما سرمایی معمولی دارد، کاشت نهال انگور را میتوانید از اواسط پاییز انجام دهید، در این حالت، آب حاصل از بارش باران و برف، باعث استقرار اولیه نهال انگور می شود.

فاصله کاشت نهال انگور

فواصل کاشت نهال انگور دیم به میزان بارندگی محصل سکونت و یا احداث باغِ شما بستگی دارد و جالب است بدانید که این میزان از حدود ۴*۵ متر در منطقه با بارندگی بیش از ۵۰۰ میلیمتر تا ۷*۷ متر در مناطق با بارندگی ۲۰۰ میلیمتر متغیر است. خیلی از افراد به جای خرید نهال انگور، ترجیج میدهند از کاشت قلمه برای کار خود استفاده کنند، اما آمار ها نشان میدهد کاشت نهال انگور به طور کلی نتیجه بهتری نسبت به قلمه زدن دارد و میزان انرژی تلف شده و هدررفت محصول نیز بسیار کمتر خواهد بود.

هرس نهال انگور

هرس کردن جهت رشد بهتر نهال انگور

پس از خریداری نهال انگور و کاشت آن، معمولا باغبان ها سرنهال رو حدود 50 سانتی‌متر هرس میکنند. در طول اولین فصل رشد، جوانه برداری بهاره یا تابستانه که رشد درخت در فصل اول را هدایت می کند می تواند نخستین هرس دوره خواب را تسهیل نماید، اما به طور کلی انجام این کار ضرورتی ندارد. در پرورش نهال انگور همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که باید سطح برگ را بیشتر کرد تا رشد درخت به حداکثر برسد.

حذف شاخه های غیراصلی نهال و درخت انگور در اولین دوره رشد را معمولا هرس دوره خواب مینامند. در هرس کردن انگورهای خود حتما دقت کنید که هرس کردن شما طوری نباشد که رشد رویشی بیش از حد شود و نور زیاد به درون تاج نرسد، زیرا هرس شدید زمستانه منجر به رشد رویشی زیاد از حد در تابستان خواهد شد که چندان مطلوب نیست.

قیم گذاری نهال انگور

برای نهال هایی که واکاری می شوند باید از قیم برای هدایت رشد و حفاظت نهال در برابر باد استفاده شود. پوشانیدن نهال انگور با شاخ و برگ درختان برای حفاظت آنها در برابر سرمازدگی زمستانه امری بسیار مهم بوده و حتی میتوان گفت ضروری است.

آبیاری درخت انگور 

مقدار آب مورد نیاز برای رشد نهال انگور

آب مورد نیاز در کشت دیم نهال انگور به این صورت است که در سال اول ۲ الی ۳ نوبت آبیاری در تابستان برای استقرار بوته های انگور لازم است. در کشت دیم نیاز آبی نهال انگور بر حسب منطقه و رقم ۷-۵ هزار متر مکعب برای هر هکتار در سال بوده و در آبیاری قطره ای نیاز آبی حدود ۵-۴ هزار متر مکعب برای هر هکتار در سال می‌باشد.

آفات درخت انگور

از آفات مهمی که معمولا درخت های انگور دچارش می‌شوند، کرم خوشه‌خوار انگور است که در بهار لاروهای جوان و نسل اول این کرم معمولا از جوانه‌های گل  غنچه تغذیه کرده و روی آنها را با تارهایی می‌پوشانند. ولاروهای نسل دوم  کرم خوشه خوار از گوشت غوره تغذیه می‌نمایند و در  اثر تغذیه پوست غوره خاکی رنگی و چروکیده میشود و حبه‌ها می‌ریزند. لاروهای نسل سوم هم از انگورهای رسیده تغذیه می‌کنند. برای جلوگیری از به‌وجود آمدن همچین شرایطی حتما از سمپاشی استفاده کنید.

خواص و مزیت های نهال انگور

به جرئت میتوان گفت که انگور یک میوه بهشتی است، وقتی با خواص بی نظیر انگور که در ادامه به شما خواهیم گفت، آشنا شوید. بدون شک شما نیز طرفدار این میوه خواهید شد و علاوه بر مصرف خوراکی در رژیم غذایی خود، به فکر کاشت و پرورش نهال انگور نیز خواهید بود.
طب سنتی توصیه میکند هر شخص در روز حداقل یک انگور میل کند، زیرا انگور خاصیت ضدعفونی کننده داشته و در درمان بیماری های یبوست، عوارض رماتیسم، کم خونی و حتی پیش گیری از سرطان مفید است.

انواع نهال انگور کدامند؟

ارقام نهال انگور بسیار متنوع هستند، تعدادی از انواع نهال انگور که در ایران کشت می شوند، عبارتند از: شاهانی، عسکری، فخری، شاهرودی، سلطانی، انگور کشمشی، کندری و انگور یاقوتی که رقمی منحصر به فرد بوده و پیش از سایر انواع انگور در بازار به فروش می رسد.

نهالستان ارغوان نهال اقدام به پرورش ارقام مختلف انگور (از جمله رقم های وارداتی فرانسوی) نموده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 • نهال انگور موندراپ

انگور موندراپ

ویژگی بارز نهال انگور موندراپ شکل خاص، رنگ آبی متمایل به کبود و حبه های بزرگ و بی دانه است.

 • نهال انگور ردگلوب

انگور رد گلوب

این رقم یکی از محبوب ترین انواع انگور در جهان است. مهم ترین مشخه انگور ردگلوب عملکرد بالای آن است که تقریبا در سال سوم کشت حدود 18 تن در هکتار بهره وری محصول دارد.
انگور ردگلوب با اینکه جزو انگورهای دانه دار محسوب می‌شود ولی به دلیل درشت بودن و اندازه بزرگ حبه هایش دانه ها کمتر دیده می‌شوند طوری‌که میتوان از آن‌ها چشم پوشی کرد.

 • نهال انگور کریمسون

انگور کریمسون

رقمی میان رس تا دیررس بوده و حبه های آن بی دانه، به فرم کشیده و با رنگ صورتی تا قرمز است. انگور کریمسون به دلیل دیررس بودن از قابلیت نگهداری و ماندگاری بالایی برخوردار است. نهال انگور کریسمون در مناطق گرم قابلیت رشد دارد.

 • نهال انگور شامپاین

حبه های نهال انگور شامپاین، کوچک و هم شکل هستند؛ ارزش غذایی انگور شامپاین بالا بوده و دارای مقادیر زیادی آهن، کلسیم، پتاسیم و فیبر است.

 • ویژگی ظاهری نهال انگور شامپاین: دارای برگ های سبز و پرزدار بوده و هنگام رسیدن رنگ این انگور سیاه می‌شود.
 • انگور شامپاین برخلاف نامش به ندرت برای تهیه شراب استفاده می شود.
 • اندازه متوسط هر شاخه انگور: به اندازه یک دست با قطر کم
 • طعم و رایحه متفاوت
 • انگور شامپاین به دلیل داشتن طعم فوق‌العاده شیرین و متمایزش، به صورت تازه در انواع دسر و سالاد نیز استفاده می شود.
 • همچنین می توان با پخت این انگور از عصاره بدست آمده از آن به عنوان سس نیز در کنار غذاهای مختلف از جمله استیک گوشت استفاده نمود و از طعم متفاوت آن لذت برد.
 • نهال انگور لعل بی دانه

انگور لعل بی دانه

این رقم برای مصرف زمستانه نگه داری می شود و حبه های آن به رنگ قرمز و به شکل کروی، بسیار درشت، آبدار و دارای پوستی نازک است.

 • نهال انگور شمشیری

انگور شمشیری

همانطور که از نام این رقم پیداست، ظاهر آن به صورت باریک و نوک تیز است و رنگ حبه ها سیاه مایل به قرمز است که طعم شیرینی نیز دارد.

 • نهال انگور آنتپ سیاه

انگور آنتپ سیاه

این رقم از ارقام ترکیه به شمار می رود که حبه های آن دانه دار، گوشتی و بزرگ است، طعم و رنگی عالی داشته و بسیار بازار می باشد.

 • نهال انگور موسکات

انگور موسکات

محصول نهال انگور موسکات دیررس بوده و اواسط مرداد ماه می رسد، حبه های آن دانه دار، به رنگ سبز، گرد و گوشتی است.

 • تحمل سرما: c۱۵ – c۱۸
 • منشا: فرانسه
 • مقدار اسید: ۷% میلی گرم در ۱۰۰ سی سی
 • تحمل خشکی: متحمل
 • مقدار قند: ۱۸ -۲۳ درجه بریکس
 • نهال انگور شاهرودی

انگور شاهرودی

ویژگی این رقم دیررس بودن آن می باشد، برداشت محصول انگور شاهرودی در مهر ماه انجام شده و قابلیت نگهداری در سردخانه را به مدت 6 ماه دارد. رنگ حبه ها نیز قرمز، صورتی و زرد است.

 • نهال انگور عسکری

انگور عسکری

این رقم یکی از شناخته شده ترین ارقام انگور است که منشاء آن ایران است و عمر اقتصادی این رقم بیشتر از 100 سال می باشد.

 • زمان رسیدن : اواسط مرداد
 • تحمل سرما : c۱۵ – c۱۸
 • تحمل خشکی : متحمل
 • مقدار قند : ۱۸ -۲۳ درجه بریکس
 • نهال انگور ریش بابا

انگور ریش بابا

پوست این انگور ضخیم‌تر از سایر انگورها بوده،خوشه متراکم و حبه ها به رنگ کرم مایل به سبز و زرد می باشند. فرم آن ها مخروطی شکل بوده و لکه قهوه ای بر روی پوست مشاهده می شود.

 • زمان برداشت محصول: مهر ماه
 • نهال انگور یاقوتی

ویژگی های انگور یاقوتی

ویژگی و مشخصه ی این رقم، زمان باردهی آن می باشد که زودرس بوده و در هفته ی اول خرداد است. رنگ انگور یاقوتی، قرمز و بنفش است.

 • نهال انگور خلیلی

انگور خلیلی

این رقم به عنوان زودرس ترین انگور در منطقه ی آذربایجان غربی شناخته می شود. حبه های انگور خلیلی به رنگ سبز و به فرم بیضی شکل است.

 • زمان برداشت محصول: اواسط تیرماه
 • نهال انگور رد کارنت

انگور رد کارنت

این رقم از میوه های کم یاب مناطق سرد و معتدل به شمار می رود و قادر است سرمای زمستان را تحمل کند. طعم این انگور ترش بوده و در اروپا برای تهیه مرباهای گران‌قیمت مورد مصرف واقع می شود.

جهت خرید دیگر ارقام نهال از جمله:

خرید نهال گردو

خرید نهال گلابی

خرید نهال گیلاس

خرید نهال بادام

روی آنها کلیک کنید؛ در صورت خرید هر نوع نهال کمیاب و اصلاح شده، کافی‌ست با مجموعه ما در تماس باشید.

نهال انگور

نکاتی مهم در هنگام خرید نهال انگور

 • در زمان انتخاب نهالستان جهت خرید نهال انگور، به تاییدیه و داشتن مجوز از وزارت جهاد کشاورزی آنجا دقت کنید.
 • تجربه نهالستان و متخصصین انجا را همراه با کیفیت نهال‌ها را مدنظر داشته باشید.
 • ضمانت بازگشت نهال، ویژگی مهمی است که باید به آن توجه کنید.
 • نهالستان، باید تولید کننده مستقیم باشد تا نهال با قیمت مناسب‌تری به دست شما برسد.
 • نهالستان، باید انواع نهال‌ها را سالم به دست شما برساند و ضمانت کند. در واقع ار آنها بخواهد نمونه‌ای از عکس‌های بسته‌بندی شده نهال‌های انگور را برای شما ارسال نمایند.

خرید نهال

پاسخ به سوالات متدوال در خصوص خرید نهال انگور

نهالستان ارغوان نهال به عنوان بهترین تولیدکننده نهال انگور، انواع نهال انگور را با قیمت مناسب و کیفیت بالا به سراسر کشور ارسال می کند. قیمت انواع نهال انگور در این نهالستان از 30 تا 100 هزار تومان است. برای سفارش‌های عمده قیمت به‌صورت توافقی است.

بهترین نهال انگور با توجه به منطقه مشخص می شود اما به طورکلی انواع ارقام نهال انگور مویز، نهال انگور یاقوتی، نهال انگور شامپاین، نهال انگور موندراپ و ردگلوب جزو بهترین انواع نهال انگور در کشور هستند. برای خرید متناسب ترین نهال انگور با مشاوران ارغوان نهال در تماس باشید. مشاورین ما به صورت رایگان شما را در این خصوص راهنمایی خواهند کرد.

نهال انگور مکیاج، ردکارنت، ردگلوب از بهترین گزینه‌ها برای گاشت انگور محسوب می‌شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید