نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی

یکی از معروفترین گردو ها گردوی اسرائیلی می باشد این محصول به دلیل طعم خوب و دلچسب و همینطور نهال آن بسیار بازار پسند و همچنین بدلیل دیر گل بودنش می توان در اکثر نقاط کشور کاشته شود. تبدیل به یکی از گردو های محبوب هم برای باغداران و هم برای خریداران شده هست.

نهال گردو اسرائیلی یک نهال غیر بومی بوده و همانطور که از اسمش پیداست زادگاهش اسرائیل می باشد. در ادامه با ما باشید تا در این مقاله بصورت کامل شما را با نهال گردو اسرائیلی بیشتر آشنا کنیم.

ویژگی های نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی یکی از ارقام گردو باکیفیت و سازگار در بیشتر نقاط کشورمان است. محصول‌دهی این رقم به صورت خوشه ای است. هر خوشه قادر است بین ۵ الی ۱۵ عدد گردو تولید نماید. از این رو محصول‌دهی این درخت بسیار بالاست. از طرفی به علت سازگاری پذیری با بیشتر شرایط آب وهوایی و سرما و گرما به عنوان یکی از بهترین نهال‌های گردو در کشور به خصوص در مناطق سردسیری شناخته میشود. البته بهترین آب وهوا برای این رقم آب وهوای معتدل سردسیری و نیمه خشک است.

فاصله کاشت نهال گردو

با توجه به ارتفاع بالای درختان و همچنین رشد سریع درخت و گستردگی شاخه و برگ‌های آن، توصیه می شود فاصله کاشت ۸ در ۸ متر مربع را برای این رقم در نظر بگیرید. به این ترتیب و با توجه به فواصل کاشت ۸ در ۸ متر؛ در هر هکتار به ۱۵۶ اصله نهال نیاز است. در زمین‌هایی با شیب ملایم جنوبی به علت دریافت نور خورشید بهتر؛ میتوانید فاصله کاشت را کمی کاهش دهید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت گردو اسرائیلی خوشه ای قادر به محصول‌دهی بیش از هشت تن در هکتار میباشد. محصول بالای با کیفیت گردو اسرائیلی توجه  باغداران بیشتری را به خود جلب نموده است. از این رو فروش این نهال هر ساله بیشتراز سال قبل می باشد.

زمان محصول‌دهی نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو خوشه ای اسرائیلی قادر است در سال دوم پس از کاشت محصول‌دهی خود را آغاز نماید. البته این محصول‌دهی در حجم و کیفیت پایین‌تر انجام میشود. تا رسیدن به سن بلوغ درختان محصول‌دهی درختان هرساله بهبود میابد.

میوه گردو اسرائیلی در اواخر شهریور تا اواخر آذر میرسد.

ارتفاع از سطح دریا

سازگاری پذیری این رقم با ارتفاع‌های مختلف به میزانی است که قادر است در بیشتر باغ‌های کشور بدون مشکل رشد کند. بازه ارتفاعی برای این رقم به طور میانگین بین ۰ تا ۲۰۰۰ متر است. همچنین یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاشت در مناطق سردسیری به شمار میاید.

درصد چربی

میوه گردو اسرائیلی چربی بالایی دارد. یکی از بهترین گردوها برای مصارف غذایی؛ آجیل و خشکبار و… است.

مغز نهال گردو اسرائیلی
مغز نهال گردو اسرائیلی

شکل گردو

شکل گردوهای اسرائیلی گرد مایل به بیضی است. مغز میوه پر و سالم و بسیار خوشمزه است.

حداکثر ارتفاع درخت گردو

ارتفاع درختان گردو اسرائیلی در صورت نگهداری در شرایط مساعد اقلیمی بین ۱۰ الی ۱۵ متر است. باغداران برای سهولت در نگهداری و رسیدگی و همچنین برای برداشت محصول آسانتر، از سنین پایین درختان را هرس فرم مینمایند.

نیاز سرمایی نهال گردو

برای افزایش باردهی و بیدار شدن درختان از خواب زمستانه لازم است تا دوره سرمایی مخصوصی را هرساله پشت سر بگذارند. این دوره سرمایی بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت قرارگیری در دمای بین ۵ الی ۱۰ درجه سانتیگراد است. درختانی که دوره سرمایی را به خوبی نگذرانده باشند؛ در سال جدید باردهی کمتری خواهند داشت.

سهولت جداشدن مغز از پوست چوبی

از لحاظ جدا شدن مغز از پوسته چوبی؛ گردوی اسرائیلی در دسته آسان قرار دارد.

عمر اقتصادی

همه درختان یک عمری دارند و این عمر شامل کل عمر درخت و عمر اقتصادی درخت می باشد. که در نهال گردو اسرائیلی عمر اقتصادی بالایی ثبت شده منظور از عمر اقتصادی به حداکثر زمانی گفته میشود که درختان پس از رسیدن به سن بلوغ به محصول‌دهی حداکثری خود ادامه میدهند. درختان اسرائیلی قادرند تا ۱۰۰ سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهند. در واقع عمر اقتصادی این درخت 100 سال بوده در صورت رسیدگی بهتر می تواند این رقم افزایش پیدا کند و به بالای 100 سال هم برسد.

شکل و رنگ مغز گردو اسرائیلی

مغز گردو اسرائیلی به رنگ سفید شیری میباشد. گردو اسرائیلی به همراه پوسته چوبی، وزنی برابر ۱۰ گرم دارد. مغز این رقم اندازه ای متوسط دارد.

مقاومت در برابر آفات و سرما

به علت مقاومت بالای این رقم در برابر آفات و بیماری‌ها ؛ برای نگهداری از درختان سمپاشی در هر یک سال کافی می باشد. این رقم در مقابل سرما نیز مقاومت خوبی دارد و جز دسته نهال های دیرگل می باشد.

 گرده افشانی نهال گردو اسرائیلی

گرده افشانی مناسب برای این رقم، نهال گردو خوشه ای انگوری است. توصیه میکنیم برای بهبود در عملیات گرده افشانی و همچنین افزایش محصول‌دهی درختان به ازای هر ۱۰ اصله درخت از رقم اصلی؛ یک اصله نهال گردو خوشه ای انگوری در هر ردیف بکارید.

میزان آبیاری برای گردو اسرائیلی

آبیاری درخت گردو اسرائیلی خوشه ای باید به طور منظم و هر ۷ الی ۱۰ روز یکبار انجام شود. در فصول گرم سال که بارندگی کمتر است باید فواصل آبیاری را افزایش دهیم. و در فصول سرد و پرباران آبیاری را کاهش داده و یا حتی متوقف کنید.

لازم است بدانید نهال گردو اسرائیلی در سال اول پس از کاشت به علت توان کمتر ریشه‌هایش؛ نیاز به آبیاری بیشتری دارد.

 

نحوه خرید نهال گردو اسرائیلی

جهت رفاه حال باغداران محترم ومشتریان عزیز و کاهش هزینه‌های ایاب و ذهاب ، سیستم خرید آنلاین اینترنتی نهال گردو در نهالستان ارغوان گردو راه اندازی شده است. برای خرید آنلاین نهال گردو اسرائیلی شما باغداران و مشتریان عزیز و محترم میتوانید به سایت ارغوان گردو یا ارغوان نهال مهندس بابایی مراجعه نمایید. کلیه اطلاعات محصولات نهال گردو در سایت ارغوان گردو به صورت دقیق بیان شده است.

یعنی شما میتوانید براساس شرایط اقلیمی و ارتفاع از سطح دریای منطقه خودتان؛ یکی از ارقام را انتخاب نمایید. ارتباط و تماس رایگان از طریق واتساپ برای شما فراهم است. پس از ارتباط و دریافت مشاوره بصورت رایگان ، درخواست خود را ثبت نمایید . امکان ثبت سفارش به صورت تلفنی و حضوری نیز وجود دارد. همواره متخصصان و مشاورین نهال در نهالستان ارغوان گردو آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشند.

سخن آخر

نهالستان ارغوان گردو یک نهالستان بزرگ در شمال غرب کشور واقع شده که توسط مهدس رسول بابایی (فارغ التحصیل رشته کشاورزی و باغداری در سطح کارشناسی ارشد تهران) تولید شده و هر ساله دراین نهالستان بالای 500 هزار اصله نهال تولید می شود. این نهالستان بخش بزرگی را برای تولید نهال گردو قرار داده و برای کیفیت بالای تولید انواع آزمایشکاههای مخصوص بنا شده هست. در این آزمایشگاهها تولید نهال با کیفیترین حد خود تولید شده و به سراسر کشور و منطقه ارسال می گردد. نهال گردو اسرائیلی نیز در این نهالستان زیر نظر کارشناسان برجسته باغداری تولید می شود.

شایان ذکر هست یکی از نهال های گردو که هر روز به معروفیت و شهرت آن افزوده می شود. توسط نهالستان ارغوان گردو زیر نظر مهندس بابایی کشف شده و نژاد این نهال به کانادا برمیگردد.

این نهال که برترین نژاد در بین همه نژاد های گردو هست نهال گردو ژنوتیپ کانادایی تیپ 9 نامگذاری شده – این نهال پشتیبانی نهالستان معتبر ارغوان گردو را دارد و توسط نهالستان بیمه شده هست.

تا به حال هر باغداری یا هر مشتری عادی که ازاین نهال خریده رضایت کامل را داشته هست. از زمانی که به نتیجه نهایی این گردو دست یافته شد تا به حال حتی یک اصله هم خرابی نداشته و همه نهال های گردو ژنوتیپ کانادایی تیپ9 با باردهی صد در صد با کیفیت و عالی سربلند بیرون آمده هست.

این نهال زادگاهش نهالستان ارغوان گردو بوده و غیر از نهالستان ارغوان گردو جای دیگری هیچ اعتباری ندارد.

هرکس به نام نهالستان این گردو را به فروش می رساند کاملا تقلبی بوده و با سو استفاده کنندگان و جاعلین برخورد قانونی انجام می شود.

برای خرید این نهال می توانید با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با مهندس بابایی به صورت مستقیم تماس گرفته و سفارش خود را تهیه فرمایید. این نهال با ضمانت کیفیت و سلامت و باردهی ارائه می شود و امتیاز پشتیبانی نهالستان به صورت چندین ساله را دارد.

آموزش های لازم جهت کاشت این نهال توسط مهندس بابایی بصورت تصویری تهیه و تنظیم شده میتوانید در لینک (آموزش کاشت نهال گردو ) در آپارات مشاهده فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

ارتباط با تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها