نهال گردو در مازندران

نهال گردو مناسب مازندران باید متناسب با منطقه جغرافیایی مازندران باشد و از کیفیت و باردهی بالایی برخوردار باشد. موقعیت جغرافیایی این شهر، تمام نیازهای اولیه برای کاشت نهال گردو در مازندران را دارد؛ به همین دلیل می توان با آگاهی از انواع بهترین نهال گردو و آموزش های اصولی به کاشت و پرورش نهال گردو پرداخت.
اگر می‌خواهید بدانید کدام انواع نهال گردو در مازندران بهترین عملکرد را دارند و با نهالستان مازندران آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید تا با 4 نهال گردو مناسب این شهر و قیمت نهال گردو در مازندران آشنا شوید.

شرایط جغرافیایی مازندران برای کاشت نهال گردو

شهرستان بهشهر منطقه ای از مازندران است که از شمال به دریای مازندران، از شرق به گرگان، از جنوب به دامغان و از مغرب با ساری همجوار است. ارتفاع از سطح دریا بهشهر در حدود 20 متر است. در شهرستان بهشهر میزان بارندگی سالیانه در جلگه از 900 تا 1600 میلی لیتر است و همچنین متوسط روزهای یخبندان در آن تقریبا 13 روز است که مربوط به ماه‌های دی و بهمن است.

آب وهوای بهشهر معتدل و مرطوب است و بیشترین درجه حرارت در تابستان به 36 درجه بالای صفر می‌رسد و حداقل دمای آن در زمستان 1- درجه سانتی گراد است.

بهترین نهال گردو برای مازندران

کاشت و پرورش نهال یکی از راه های سرمایه گذاری کم ریسک و پربازده است که افراد زیادی می توانند با آموزش و کمک گرفتن از کارشناسان متخصص در این زمینه، در شهرهای مختلف ایران، درآمد خوبی کسب کنند.

سرمایه گذاری و شروع راه‌اندازی کسب‌وکار جدید، بدون داشتن دانش کافی قطعا به شکست منجر می‌شود.
قبل از شروع هرکاری ابتدا نیاز است تا در رابطه با شرایط آن اطلاعات لازم را به دست آورد. قبل از اینکه اقدام به خرید نهال گردو در مازندران کنید، باید نهال‌هایی که با توجه به اقلیم این شهرستان مناسب هستند را بشناسید.
در ادامه مقاله به بررسی نهال‌های مناسب و معرفی شرایط مهم کاشت آن‌ها پرداخته‌ایم. با نهالستان ارغوان نهال همراه باشید.

1. نهال گردو کانادایی ارغوان

نهال گردو کانادایی ارغوان یکی از محصولات بینظیر نهالستان ارغوان نهال است که در اکثر مناطق ایران قابلیت کاشت دارد. نهال گردو کانادایی ژنوتیپ از سال‌های اولیه شروع به باردهی می‌کند و بسیار در برابر آب و هوای سرد مقاوم است.
نهال گردو کانادایی ارغوان با کیفیت‌ترین محصول از لحاظ سایز، درصد مغز، رنگ و طعم میوه را دارد. باغ گردو کانادایی ارغوان، دیربرگده و خیلی پربار است به طوری‌که درآمد باغ گردو کانادایی چند برابر باقی ارقام گردو است.

 

نهال گردو کانادایی در بهشهر

 

این نهال را در ارتفاعات 0 تا 2500 متری می توان کاشت. ویژگی دیرگل بودن و زود بازدهی بودن آن باعث شده تا مورد استقبال باغداران و کشاورزان قرار بگیرد. فاصله کاشت نهال گردو کانادایی 7*7 است.

2. نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان یکی دیگر از گزینه های مناسب برای کاشت نهال گردو در مازندران است. این نهال گردو را در ارتفاعات 0 تا 2500 متری می توان کاشت. نهال گردو ژنوتیپ ارغوان پربار است و از همان سال اول شروع به باردهی می کند.

3. گردو چندلر پیوندی

یکی از مناسب‌ترین انواع نهال‌ها برای بهشهر، نهال گردو چندلر پیوندی است. گردو چندلر پیوندی در ارتفاعات 0 تا 1500 متر از کیفیت خوبی برای رشد برخوردار است. ویژگی‌های گردو چندلر آن را به محصولی اقتصادی و مناسب برای باغداران تبدیل کرده است. یکی از ویژگی‌های بارز این نهال بازدهی سریع آن است.

نهال گردو چندلر در بهشهر

گردو چندلر پیوندی برای افزایش کیفیت و تضمین سلامتی به گرده افشان نیازمند است که توصیه می‌شود از روند یا فرانکت برای گرده افشانی این نهال استفاده کنید. توجه داشته باشید که فاصله کاشت گردو چندلر 5*7 است.

4. گردو فرنور پیوندی در مازندران

در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بهشهر، گردو فرنور پیوندی مناسب است. گردو فرنور پیوندی یکی از ارقام خوب گردو است که منشا آن فرانسه است. گردو فرنور مناسب ارتفاعات 1500 تا 2500 متر است. این گردو مقاومت بالایی در برابر آفات و سرما دارد و به همین علت می‌توان با خیال راحت به کاشت و تولید آن در بهشهر بپردازید.

نهال گردو فرنور در مازندران

 

برای رسیدن به محصول خوب گردو فرنور پیوندی نیاز است تا کمی‌ صبور باشید چراکه این نهال در سال‌های اول محصول زیادی ندارد اما پس از آنکه به سن بلوغ برسد، محصول فراوانی را به شما تحویل می‌دهد. فاصله کاشت نهال گردو فرنور پیوندی 5*7 است.

در مازندران چه بکاریم

مازندران یکی از مناطق مهم کشاورزی در ایران میباشد و به دلیل شرایط آب و هوایی و خاک مناسب، برای کشت انواع محصولات باغی و زراعی قابلیت بالایی دارد. در زیر به برخی از محصولاتی که در مازندران کشت می‌شوند، اشاره می‌نماییم:

  1. برنج: مازندران به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرستان‌های تولید برنج در ایران شناخته می‌شود. شرایط آب و هوایی و خاک مناسب، باعث شده تا برنج تولید شده در این منطقه از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
  2. گندم: این محصول زراعی به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، در مازندران به صورت گسترده کشت می‌شود.
  3. گیاهان دارویی: مازندران به عنوان یکی از استان‌های مهم تولید گیاهان دارویی شناخته می‌شود. نوعی گیاه دارویی با نام “آویشن کوهی” در این استان کشت می‌شود.
  4. میوه‌های گرمسیری: در برخی نقاط مازندران، انواعی از میوه‌های گرمسیری مانند موز، پاپایا و … کشت می‌شوند.
  5. محصولات باغی: انواعی از محصولات باغی مانند گردو، بادام، زیتون، هلو، آلبالو و … در این استان کشت می‌شوند.

توصیه ما به شما این است که قبل از شروع به کشت هر محصولی، با کشاورزان و باغداران محلی مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید که شرایط آب و هوایی و خاک منطقه برای کشت آن مناسب میباشد.

فروش نهال گردو خوشه ای در مازندران

برای خرید نهال گردو خوشه ای در مازندران شما می‌توانید به فروشگاه‌های مربوطه در منطقه مراجعه کنید یا از طریق اینترنت از فروشگاه‌های آنلاین نهال خریداری کنید. همچنین می‌توانید از طریق سایت‌های مرتبط با باغبانی و کشاورزی به دنبال فروشندگان محلی نهال گردو خوشه ای باشید.. در هر صورت، بهتر است قبل از خرید نهال گردو خوشه ای، از نوع خاک و شرایط آب و هوایی منطقه‌ی خود مطمئن شوید تا بهترین نتیجه را از کاشت این نهال داشته باشید.

نهال گردو مناسب مازندران ؛ کاشت درخت گردو در شمال

همانطور که در این مقاله بررسی شد، انواع نهال گردو که برای بهشهر مازندران مناسب است معرفی شد. این 4 نهال گردو را با خیال راحت می توانید در استان مازندران بکارید و محصولات پربار و خوبی را برداشت کنید. نهال گردو چندلر، فرنور و کانادایی نهال گردو مناسب مازندران هستند.

نهالستان گردو در مازندران ؛ بهترین نهالستان مازندران

در زمان انتخاب نهالستان گردو در مازندران باید به نکات مهمی دقت کرد تا بتوان انتخاب مناسبی را داشته باشید.

  1. نهالستان باید نهال ها را به طور مستقیم عرضه کند.
  2. کلیه نهال ها باید دارای شناسنامه باشند.
  3. نهال‌ها باید در صحت سلامت ارسال شوند.
  4. سابقه کاری نهالستان نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید.

قیمت نهال گردو در مازندران

تا این قسمت از مقاله به بررسی 4 نهال گردو در مازندران پرداختیم و در ادامه به بررسی قیمت هریک از آن ها می پردازیم.

[table id=20 /]

زمان برداشت گردو در مازندران

بیشترین گردوی مازندران در شهرستان ساری، سوادکوه شمالی، نکا و بهشهر تولید می شود. زمان برداشت گردو به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی زمان رسیدن گردو در اواخر شهریور و اوایل مهر است که می تواند تغییراتی نیز داشته باشد. در فصل پاییز می توانید گردوهای بسیار خوبی را برداشت کنید.

مشاوره و خرید نهال گردو در بهشهر مازندران

خرید نهال گردو خوب و سالم یک فاکتور مهم برای تولید گردو است که نیاز است بادقت خریداری شود. نهالستان ارغوان نهال آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین خرید نهال گردو در مازندران را انجام دهید. همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید تا بهترین و موثرترین نهال گردو را باتوجه به شرایط اقلیمی و اقتصادی شما در بهشهر معرفی کنند.

شماره تماس ارغوان نهال

دسته بندی: گردو برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

ارتباط با تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها