نهال گردو کاغذی

نهال گردو کاغذی

نهال گردو کاغذی محبوبیت بالایی در بین مصرف کنندگان پیدا کرده هست. این محصول بدلیل شکستن راحت پوست و طعم خوب آن طرفداران زیادی در بین مردم پیدا کرده هست. همین امر باعث شده فروش بهتری در بین خریداران داشته باشد. خود ما هر وقت برای خرید گردو اقدام میکنیم قبل از همه چیز از فروشنده می پرسیم آیا گردویی که میفروشی پوستش کاغذی هست یا نه , وقتی سفت و سنگی باشه از خرید منصرف کی شویم.

تولید نهال گردو پوست کاغذی

ما از ویژگی های خوب گردو کاغذی صحبت کردیم ولی برای اینکه به یک گردوی خوب کاغذی دست پیدا کنیم نیاز به نهال گردو پوست کاغذی با نژاد بهتر داریم. در مجموعه نهالستان ارغوان گردو زیر نظر دکتر رسول بابایی این نهال با نژاد برتر پرورش داده می شود و اصلاحاتی که روی این گردو انجام می شود تبدیل به مقاومترین نهال گردو کاغذی در بین بقیه نژاد ها می شود. پیوند زنی این نهال بر روی پایه های مخصوص توسط کارشناسان نهال گردو انجام می شود. دراین نهالستان هدف رسیدن به کیفیت بالاست.

نهال گردو کاغذی از نظر اقتصادی

نهالستان ارغوان نهال سالانه هزاران اصله نهال گردو به سراسر کشور ارسال میکند با آماری که در فروش نهال گردو کاغذی ما وجود دارد نشان میدهد این نهال مثل نهال های گردو چندلر و فرنور و ژنوتیپ برتر کانادایی تیپ9 طرفداران زیادی دارد. طبق تحقیقاتی که از بازارهای گردوی کشور به دست ما رسیده هست این نهال فروش بسیار بالایی دارد. هرساله فروشندگان نهال سراغ مجموعه نهالستان ارغوان گردو مراجعه میکنند برای خرید این نهال. و فروش گردوی کاغذی هم به همین روال بسیار بالاست. از آنجا که طرفداران زیادی دارد هرساله فروشنگان نهال گردو کاغذی از فروش این نهال بسیار شگفت زده می شوند.همین دلیل باعث شده باغداران زیادی مجذوب این نهال بشوند و بالاترین سود را از این محصول برداشت کنند.

ویژگی های نهال گردو کاغذی

با توجه به مشخصات گردو کاغذی، از نهال این گردو در بازار تجاری بسیار استقبال شده است؛ به گونه‌ای که امروزه شاهد تولیدات بسیار زیادی از این نوع گردوها در سراسر کشور هستیم. البته باید بدانید که برخی از کشورها، به دلیل برخورداری از آب و هوای بسیار مناسب و ایده آل، از محصولات مناسب‌تری برخوردار خواهند بود. یکی از گردوهای پر طرفدار و بسیار مرغوبی که در ایران به تولید می‌رسد، همین نهال گردو پوست کاغذی است.

نهال گردو کاغذی نیز مانند دیگر نهال‌ها از خصوصیات متفاوتی برخوردار است که در ادامه به توضیحات کافی درمورد این نهال خواهیم پرداخت؛ از جمله مواردی که به آن می‌پردازیم، نحوه کاشت گردو کاغذی است. به دلیل عملکرد نهالستان گردو کاغذی، همواره باردهی نهال گردو پوست کاغذی بسیار مورد توجه خواهد بود.

 

انواع نهال گردو کاغذی

این رقم از نهال گردو، دارای انواع خاصی می‌باشد؛ برای مثال ممکن است شما نهال گردوی خوشه ای را تهیه کنید؛ در این صورت باید بدانید که تمامی محصولات آن از پوست کاغذی برخوردار هستند. دقت به مواردی که می‌تواند بر روی باردهی نهال گردو پوست کاغذی اثرگذار باشد، برای تجارت و سود شما بسیار مهم خواهد بود؛ مواردی مانند: میزان آبیاری، کیفیت محصول، میزان باردهی، آب و هوای مورد نیاز نهال گردو و…

نقاط قوت و ضعف نهال گردو کاغذی

از جمله مواردی که می‌توان به عنوان نقاط قوت درخت گردو پوست کاغذی از آن یاد گرد، کاغذی بودن پوست این محصول می‌باشد؛ همیشه پوست گیری این میوه و رسیدن به مغز آن از دغدغه‌های مردم بوده است و یکی از خصوصیات گردوهای پوست کاغذی، سهولت در پوست گیری این محصول است. شما می‌توانید با یک فشار دست نیز این مغزها را از پوسته خود خارج کنید. و یکی از نقاط ضعف این نهال توجه به آب و هوای مناسب برای رشد مطلوب در این نهال گردو پوست کاغذی از عوامل بسیار مهم خواهد بود؛ برای مثال، آب و هوای بسیار سرد و یا آب و هوای بسیار گرم می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را برای این نهال گردو در بر داشته باشد.

فاصله کاشت برای نهال گردو کاغذی

فاصله لازم برای کاشت درخت گردو کاغذی 7*7 و 8*8 است؛ این فاصله کمک میکند تا شاخه و برگ‌های درختان، نور مناسبی را دریافت کنند. تغذیه خوبی از خاک بکنند و رشد بهتری داشته باشند.

کشور سازنده

این نهال گردو متعلق به کشور ایران می‌باشد و پر واضح است که فروش نهال گردو کاغذی از کشور ما شروع شده و همچنان هم در نهالستان‌های سراسر کشور، به ویژه نهالستان بزرگ ارغوان گردو رواج دارد. هرساله بالای 200 هزار اصله نهال گردو در ارغوان گردو تولید و به بازار عرضه می شود که یک پنجم این تولید نهال گردو کاغذی می باشد.

درصد چربی گردو کاغذی

گردو پوست نازک ایرانی الاصل، درصد بالایی از چربی را در مغز خود جای داده است؛ تا جایی که کارشناسان 70 درصد چربی را برای این گردو تخمین زده‌اند.

طعم و شکل گردو کاغذی

نهال گردو کاغذی، که دارای میوه‌ای با کیفیت است، بیضی شکل بوده و طعم مطبوعی دارد. این محصول در شیرینی جات و کارخانجات شکلات و شیرینی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

ضخامت پوست چربی

یکی از عوامل مهم اشتیاق به خرید نهال گردو پوست کاغذی، همانطور که از اسمش پیداست، پوست نازک وشکننده کاغذی این نهال است و پر واضح است که پوست این گردو از ضخامت کمی برخوردار است و بسیار نازک است. البته این یک نقطه ضعفی هم که دارد تا زمانی که بخواهید این محصول را برداشت کنید مقدار قابل توجهی از این محصول را کلاغ ها به راحتی نوش جان میکنن. برای جلوگیری از این کار میتوانید با روش های مختلفی کلاغ ها را از باغتان فراری بدهید.

حداکثر ارتفاع درخت گردو پوست کاغذی

یکی از موارد مهمی که در میزان باردهی نهال گردو اثر گذار خواهد بود، ارتفاع درخت گردو است؛ غالبا درختانی که از ارتفاع کمتری برخوردار هستند، محصولات بیشتر و با مرغوبیت بالاتری را تولید خواهند کرد. همچنین فراموش نکنید که هرس کردن نهال سبب می‌شود تا کیفیت و باردهی گردوهای شما افزایش پیدا کند. پیشنهاد می شود با هرس کردن مانع ارتفاع گرفتن این نهال شوید.

تحمل خشکی

نهال درخت گردو پوست کاغذی، تحمل نسبتا بالایی در برابر عواملی مانند خشکی دارد؛ اما همانطور که می‌دانید، آبیاری منظم برای حفظ کیفیت و کمیت نهال، امری مهم و ضروری است. درست هست مقاومت به کم آبی یکی از نقاط قوت این نهال می باشد و به سادگی با کم آبی خشک نمی شود ولی برای پر محصول بودن و داشتن کیفیت بالای محصول حتما رسیدگی های لازم باید انجام شود که یکی از این رسیدگی ها آبیاری منظم را شامل می شود.

نیاز سرمایی

همه نهال های گردو برای دادن محصول با کیفیت و پربار نیاز به خواب زمستانی دارند و این خواب باید به اندازه مناسب باشد طوری که برای دادن محصول با کیفیت کاملا آماده باشد برای نهال گردو کاغذی هم 1500-700 ساعت سرمای زیر 7 درجه سانتی گراد، برای جوانه‌های گردو  لازم است. بعد از خواب زمستانی نهال شکوفه می دهد و محصولات گردوی با کیفیت کاغذی را می توانید از باغتان برداشت کنید.

عمر اقتصادی گردو پوست کاغذی

عمر اقتصادی نهال گردو کاغذی، بیش از 100 سال تخمین زده شده است. اگر به خرید این نهال ترغیب شده‌اید، با شماره های ثبت شده در سایت با مهندسین سایت در تماس باشید.

رنگ مغز گردو کاغذی

مغز خوش طعم این نوع از گردو، رنگی متمایل به سفید شیری دارد. خوب است بدانید که برای داشتن بهترین نهال گردو پوست کاغذی، حتما لازم هست از تولید کنندگانی خرید کنید که روی تولید این نهال سرمایه گذاری کرده اند . نهالستان ارغوان گردو یکی از بزرگترین مجموعه نهالستان هایی هست که رتبه برتر را هم در این امر دارد . تولید با کیفیت ترین نهال و ارائه آن به مشتری ها و باغداران زحمت کش از برنامه های مهم نهالستان ارغوان گردو می باشد. این مجموعه با ضمانت بهترین کیفیت این نهال را عرضه میکند میتوانید برای خرید این نهال بصورت حضوری به نهالستان مراجعه کنید و نحوه تولید با کیفیت ترین نهال ها را از نزدیک مشاهده کنید.

وزن گردو کاغذی

متوسط وزن هر گردوی کاغذی حدود 13 گرم بوده و مغز این محصول حدود 7 گرم می باشد.

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت این نهال یا همچنین کاشت نهال با پوست در گلدان، محدودیتی بابت ارتفاع از سطح دریا وجود ندارد. در کل نهال های گردو حدود 0 تا 2000 متر از سطح دریا را نیاز دارند که خوشبختانه  تقریبا 90 درصد باغات کشور ما پایینتر از این سطح قرار دارد.

مقاومت نهال گردو کاغذی در برابر افت

در مقاله مجزا برای نهال گردو نوشتیم که چه بیماری هایی این محصول را تهدید میکند برای مطالعه بیشتر میتوانید روی مقاله نهال گردو کلیک کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

یکی از موارد قابل توجه برای باغداران، میزان باردهی درخت گردو است. باغداران همواره تمام تلاش خود را می‌کنند، تا با رعایت اصولی نحوه ی صحیح کاشت و داشتِ درخت گردو، از محصول مناسب و قابل توجهی برخوردار شوند. این نهال گردو می‌تواند در هر هکتار حدود 3.5 تن گردو بدهد.

برخی از نکات کاشت درخت گردو کاغذی عبارتند از: زمان مناسب کاشت، مکان مناسب کاشت، رعایت فواصل کاشت نهال گردو پوست کاغذی، آبیاری مناسب این نهال، هرس نمودن نهال گردو و…؛ رعایت این موارد می‌تواند نقش بسیار مهمی در افزایش میزان باردهی نهال گردو ایفا کند. جلوگیری از غرقابی شدن ریشه‌ی نهال گردو و آبیاری مناسب نیز از موارد مهم برای بازدهی بیشتر است.

شروع به محصول دهی

این نهال گردو در سال اول محصول اندکی میدهد؛ اما در سال‌های بعد این میزان، افزایش چشمگیری خواهد داشت.

قدرت رشد درخت گردو پوست کاغذی

قدرت رشد این نهال گردو متوسط ارزیابی شده است.

رقم گرده افشان

ارقام مناسب برای گرده افشانی نهال گردو پوست کاغذی، نهال‌های گرده افشان اسراییلی و توسیرکان مناسب می‌باشند.

میزان آبیاری

آبیاری مناسب نهال گردوی کاغذی موجب می‌شود که این نهال محصولات بیشتری داشته باشد و در نهایت این روند، عامل افزایش فروش نهال گردوی پوست کاغذی است. میزان آبیاری این نهال در فروردین، اردیبهشت و خرداد هر ۱۰ روز یکبار است و در تیر، مرداد، شهریور و مهر هر ۷ روز یکبار، آبیاری کافی است.

خرید نهال گردو کاغذی

این نهال با کیفیت بسیار بالا در نهالستان ارغوان نهال تولید شده و آماده ارسال به سراسر کشور می باشد . همواره مشتریان عزیز می توانند برای راهنمایی بیشتر و خرید نهال با شماره های ثبت شده در پایین صفحه با مدیریت نهالستان (مهندس بابایی) در تماس باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

ارتباط با تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها