بهترین نهال گردو

تاریخ آخرین به‌روزرسانی 7 اسفند 1400
انتخاب بهترین نهال گردو برای کاشت، اولین قدمی است که باید در هنگام احداث باغ گردو به آن توجه کرد. آیا می دانید بهترین گردوی جهان، بهترین نژاد نهال گردو، بهترین نوع درخت گردو، بهترین گردوی ایران کدام است و کدام یک در فصل بهار قابلیت کاشت دارد.
در این مطلب قصد داریم به این دغدغه برای همیشه پایان دهیم و به تمام سؤالاتی که در ذهن دارید، پاسخ دهیم. تا انتها همراه ما باشید تا پاسخ تک تک این سوالات را دریافت کنید.

⬅️ راهنمای جامع خرید نهال گردو به همراه لیست قیمت انواع نهال گردو پیوندی برای پاییز 1400 ➡️

بهترین نهال گردو برای کاشت

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید نهال گردو باید به آن توجه نمود، انتخاب بهترین نهال گردو است. بهترین نهال گردو برای کاشت نهالی است که متناسب با منطقه باشد و کیفیت لازم را دارا باشد. همین نکته پاسخ تمام سوالاتی است که در ذهن دارید.

بهترین نهال گردو ؛ نهال گردو کانادایی ارغوان

نهال گردو کانادایی ارغوان با توجه به ویژگی‌هایی زیادی که دارد در صدر فروش نهالستان قرار گرفته است. این نهال گردو متناسب با مناطقی با ارتفاع 0 تا 2500 متر ارتفاع از سطح دریاست و بهترین عملکرد را در این ارتفاعات دارد. نهال گردو کانادایی پربار، زود بازده، خود گرده افشان، دیر برگده و دیر خزان در پاییز است.

نهال گردو کانادایی ارغوان با کیفیت‌ترین محصول از لحاظ سایز، درصد مغز، رنگ و طعم میوه را دارد.
باغ گردو کانادایی ارغوان، دیربرگده و خیلی پربار است به طوری‌که درآمد آن چند برابر باقی ارقام گردو است.
مغز گردوی کانادایی بسیار مرغوب و باکیفیت است و درصد مغز آن بالای 65 است.

بهترین نهال گردو برای کاشتبهترین نهال گردو ؛ نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان

نهال گردو ژنوتیپ تیپ 7 ارغوان، تمام آنچه یک نهال گردو به آن نیاز دارد را یکجا در خود جای داده است. این نهال گردو را با خیال راحت در مناطقی با ارتفاع 0 تا 2500 متری می‌توانید بکارید. از ویژگی‌های نهال گردو ژنوتیپ می‌توان به باردهی زیاد، زودبازدهی، خود گرده افشان بودن، دیربرگدهی اشاره کرد که به سرمای بهاره و زمستانه مقاوم است.

مغز گردو ژنوتیپ مرغوب است و درصد مغز آن بالای 60 است.

بهترین نهال گردو ؛ نهال گردو چندلر پیوندی

نهال گردو چندلر پیوندی یکی دیگر از انواع بهترین نهال گردو در ایران است. نهال گردو چندلر را باید در ارتفاعالت 0 تا 1500 متری بکارید. نهال گردو چندلر دیربرگده، زودبازده، پربار است و به گرده افشان نیاز دارد که بهترین گرده افشان آن نهال گردو روند و یا نهال گردو فرانکت است.

مغز گردو چندلر درشت و مرغوب است و درصد مغز آن بیش از 60 درصد است.

⬅️ راهنمای جامع خرید نهال گردو چندلر و قیمت آن ➡️

بهترین نهال گردو ؛ نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور یک نهال گردو فرانسوی است و به‌عنوان یکی از انواع بهترین نهال گردو برای کاشت در مناطق سردسیری شناخته شده است. این رقم نهال گردو برای ارتفاعات 1500 تا 2500 متر مناسب است و در این مناطق عملکرد خوبی دارد.

نهال گردو فرنور، زودبازده، پربار، دیربرگرده و دیر خزان است. نهال گردو فرنور به گرده افشان نیاز دارد و می‌توان از نهال گردو فرانکت و روند به این عنوان استفاده کرد.

قیمت بهترین نهال گردو

در این قسمت به بررسی قیمت بهترین نهال گردو در نهالستان ارغوان نهال می پردازیم.

[table id=28 /]

بهترین گردو در ایران

در بازار ایران، نهالستان‌های زیادی انواع نهال گردو پیوندی را تولید کرده و باکیفیت‌های عالی روانه بازار کرده‌اند به‌طوری‌که هرکدام از ویژگی‌های برتر بهترین گردوی جهان را در خود جای‌داده‌اند.

نهال گردو کانادایی، نهال گردو ژنوتیپ تیپ 7، نهال گردو چندلر پیوندی، نهال گردو فرنور پیوندی جزو بهترین نوع گردو در ایران هستند.

بهترین گردو جهان

نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور جزو ارقام تجاری روز دنیا هستند و به‌عنوان بهترین گردوی جهان شناخته ‌شده‌اند. البته نهالستان‌های برتر اقدام به پرورش انواع نهال گردو پیوندی چندلر و فرنور کرده‌اند و توانسته‌اند قیمت این نهال‌ها را تا حد قابل قبولی کاهش دهند.

بهترین نژاد نهال گردوبهترین نژاد نهال گردو

برای تشخیص بهترین نژاد درخت گردو باید به چند نکته دقت کنید که در ادامه بیان می‌کنیم:

در هنگام خرید نهال گردو با ارقام نهال گردو پیوندی و نهال گردو بذری روبرو می‌شوید که با یکدیگر متفاوت هستند. نهال گردو پیوندی باردهی بیشتری دارد و قیمت نسبتاً بالاتری دارد. این‌که کدام نوع را انتخاب کنید بستگی به اولویت‌گذاری شما دارد.

نهال‌های گردو به دودسته دیر گل و زود گل تقسیم‌بندی می‌شوند. نهال‌های دیر گل در بهار دیرتر گل می‌دهند و به همین علت از سرمای بهاره در امان هستند. انتخاب نهال گردو متناسب با منطقه، باردهی میزان محصولات را بیشتر می‌کند و همچنین گردوهای باکیفیت تولید می‌کند که با توجه به آن می‌توانید میزان سود خود را افزایش دهید.

بهترین نوع درخت گردو برای ارتفاعات کمتر از 1000 متر

در این مناطق نهال‌هایی مناسب هستند که تحمل آب‌وهوای گرم را داشته باشند. نهال‌هایی مانند پکان برای مناطق خیلی گرمسیری مناسب‌اند و نهال‌هایی مانند نهال گردو چندلر پیوندی را هم می‌توان در این مناطق کاشت.

بهترین نژاد نهال گردو برای ارتفاعات 1000 تا 1500 متر

بهترین نژاد درخت گردو برای این ارتفاعات نهال‌هایی هستند که با آب‌وهوای معتدل سازگاری داشته باشند. نهال‌هایی مانند چندلر پیوندی، ژنوتیپ برتر ارغوان، نهال گردو کانادایی برای مناطق معتدل تا سردسیر مناسب هستند.

بهترین نهال گردو برای ارتفاعات بالای 1500 متر

ارتفاعات بالای 1500 متر مناطق سردسیر هستند و باید نهال گردو مقاوم به سرما در این مناطق کاشته شوند. بهترین نهال گردو در این مناطق نهال گردو کانادایی و نهال گردو فرنور است که در ابتدای مقاله به معرفی آن‌ها پرداختیم.

جمع‌بندی بهترین نوع درخت گردو

با توجه به آنچه که در این مقاله بررسی شد که بر اساس بیشترین سؤالاتی بود که مشتریان داشتند، بهترین نهال گردو نهالی است که متناسب با منطقه باشد. بهترین نژاد درخت گردو همان متناسب‌ترین است البته که برخی از نهال‌های گردو کیفیت بهتری دارند ازجمله نهال گرد و کانادایی ارغوان، نهال گردو ژنوتیپ برتر، نهال گردو چندلر پیوندی و نهال گردو فرنور پیوندی که می‌توانید از این میان بهترین نهال گردو برای کاشت را انتخاب کنید.

اگر به دنبال خرید بهترین نهال گردو هستید، کافیست با مشاورین ارغوان نهال تماس بگیرید تا شمارا راهنمایی کنند. نهالستان ارغوان نهال کلیه ارقام نهال گردو شناسنامه دار را به سراسر کشور با ضمانت بازگشت نهال ارسال می‌کند.

نهالستان ارغوان نهال

به نظر شما بهترین نهال گردو کدام یکی از این موارد است؟ جای کدام نهال گردو در این لیست خالی است؟ تجربیات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی: گردو برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

ارتباط با تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها