نهال گردو در گیلان

نهال گردو مناسب گیلان باید با متناسب با منطقه جغرافیایی گیلان باشد و از کیفیت و باردهی بالایی برخوردار باشد.
وضعیت جغرافیایی این استان و ارتفاع کم رشت از سطح دریا، انتخاب بهترین نهال گردو در رشت را سخت می‌کند. البته امروزه با پرورش انواع نهال گردو پیوندی و تنوع بالای نهال گردو در اکثر نقاط ایران می‌توان نهال گردو کاشت.
اگر می‌خواهید بدانید کدام انواع نهال گردو در گیلان بهترین عملکرد را دارند و با مراکز خرید و فروش نهال گردو در گیلان آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید تا 5 نهال گردو مناسب این شهر و قیمت نهال گردو در گیلان را بررسی کنیم.

در گیلان چه درختی بکاریم

گیلان یکی از مناطقی میباشد که به دلیل شرایط اقلیمی و خاکی خوب، بسیاری از درختان میوه مهم را در خود جای داده است.  بهترین نوع درخت میوه برای کاشت در گیلان را در ادامه ببینید

 1. درخت گردو
  درخت گردو یکی از بهترین درختانی است که می توان در گیلان کاشت. این درخت دارای سازگاری بسیار خوبی با شرایط آب و هوایی گیلان است و میوه های با کیفیتی تولید می کند. گردو به دلیل مصارف مختلفی که دارد، از جمله خوراکی، روغن و چوب، بسیار مورد علاقه قرار گرفته است.
 2. درخت سیب
  درخت سیب نیز یکی از گزینه های خوبی برای کاشت در گیلان است. این درخت دارای سازگاری بسیار خوبی با شرایط آب و هوایی گیلان است و میوه های با کیفیتی تولید می کند. سیب به دلیل مزه خوبی که دارد باعث شده تا افراد زیادی از این میوه
 3. درخت شلیل
  درخت شلیل یکی از درختانی است که برای کاشت در گیلان مناسب است. این درخت دارای سازگاری بسیار خوبی با شرایط آب و هوایی گیلان است و میوه های با کیفیتی تولید می کند. شلیل به دلیل مزه خوشایند و خواص مختلفی که دارد، بسیار مورد علاقه قرار گرفته است.
 4. درخت زردآلو
  درخت زردآلو نیز یکی از درختانی است که برای کاشت در گیلان می توان استفاده کرد. این درخت دارای سازگاری بسیار خوبی با شرایط آب و هوایی گیلان است و میوه های با کیفیتی تولید می کند. 

بنابراین، درخت گردو، سیب، شلیل و زردآلو برای کاشت در گیلان مناسب هستند. با این حال، برای انتخاب بهترین درخت میوه برای کاشت در گیلان، بهتر است با کشاورزان و متخصصان محلی مشورت نمایید.

بهترین زمان کاشت نهال در گیلان

در گیلان به دلیل شرایط آب و هوایی معتدل و مرطوب، می توان در اکثر فصول سال نهال را کاشت. با این حال، برای به دست آوردن بهترین نتیجه، بهتر است در زمان مناسبی نهال را بکارید. در ادامه بهترین زمان کاشت نهال در گیلان را بررسی می کنیم.

 1. پاییز
  پاییز یکی از بهترین فصول برای کاشت نهال در گیلان امیباشد. در این فصل، هوا خنک و رطوبت بالایی دارد که شرایط مناسبی برای کاشت نهال ایجاد می کند. به علاوه، در این فصل خاک آماده برای جذب رطوبت است و ریشه های نهال به راحتی می توانند در خاک جذب شوند.
 2. بهار
  بهار نیز یکی دیگر از فصول مناسب برای کاشت نهال در گیلان است. در این فصل، هوا گرم و مرطوب است که به رشد سریعتر نهال کمک می کند. به علاوه، در این فصل نور آفتابی بیشتری وجود دارد که به رشد نهال کمک می کند.
 3. تابستان
  تابستان نیز یکی از فصولی است که می توان در آن نهال کاشت. با این حال، باید توجه داشت که در این فصل حرارت بالایی وجود دارد و نهال نیاز به آبیاری بیشتری دارد. بهتر است در این فصل نهال را در سایه کاشت تا از خشک شدن زیاد ریشه ها جلوگیری شود.
 4. زمستان
  زمستان نیز یکی از فصولی است که می توان در آن نهال کاشت. با این حال، باید توجه داشت که در این فصل هوا سرد است و نهال باید از برف و یخ محافظت شود. همچنین، در این فصل باید از کاشت نهال در خاک خیس خودداری کرد.

بنابراین، بهترین زمان کاشت نهال در گیلان پاییز و بهار میباشد. با این حال، می توان در بقیه فصول با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک منطقه نیز نهال کاشت.

کاشت درخت گردو در گیلان ؛ بررسی آب‌وهوا

استان گیلان دومین استان پرجمعیت شمال ایران است و مرکز این استان شهر رشت است. گیلان، آب و هوای معتدل و مرطوبی همراه با بارنگی زیاد دارد. میانگین بارندگی در این استان به 1200 تا 1800 میلی متر می‌رسد.
حداکثر دمای گیلان در فصل تابستان به 24 درجه سانتی گراد و در فصل زمستان به 7.5 درجه سانتی گراد می‌رسد. ارتفاع شهر رشت از سطح دریا به 8 متر می‌رسد که انتخاب نهال گردوی مناسب را سخت می‌کند.

بهترین نهال گردو مناسب گیلان

آب و هوای خاص استان گیلان و ارتفاع کم در شهرهای آن مخصوصا شهر رشت که 8 متر تنها از سطح دریا فاصله دارد، باعث می‌شود تا در انتخاب نهال گردو برای این شهر، حساسیت بیشتری به خرج داد. کارشناسان نهالستان ارغوان نهال، با بررسی وضعیت جغرافیایی این استان، 3 نهال گردو مناسب گیلان را شناسایی کرده‌اند. در ادامه این 3 نهال گردو در گیلان را معرفی می کنیم تا از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید و شاهد باغ پربار خود باشید.

 

معرفی بهترین انواع نهال گردو در رشت

سه نهال گردو کانادایی، ژنوتیپ برتر و چندلر به عنوان بهترین نهال‌های گردو برای رشت شناخته شده اند. این نهال‌ها با وضعیت آب و هوایی و ارتفاع شهر رشت از سطح دریا سازگاری دارند. در ادامه با مشخصات و ویژگی های این نهال‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

 

خرید نهال گردو در گیلان

 

1. نهال گردو کانادایی ارغوان

یکی از پربارترین ارقام روز دنیا برای کاشت نهال گردو در گیلان، نهال گردو کانادایی است. یکی از مزایای نهال گردو کانادایی زود خزان بودن آن است یعنی در 15 تا 20 آبان ماه به خواب زمستانه می رود و مانع از سرمازدگی در پاییز و زمستان می‌شود. نهال گردو کانادایی همچنین دیر برگده است و به همین علت از سرمای بهاره نیز در امان است. این نهال مناسب کاشت در مناطقی با ارتفاع 0 تا 2500 متر از سطح دریاست. با توجه به ارتفاع کاشت نهال و زود خزان بودن و دیربرگده بودن آن گزینه ای مناسب برای کاشت نهال گردو در گیلان است.

از دیگر مزایای نهال گردو کانادایی می توان به این موارد اشاره کرد:

 1. زود بازدهی (باردهی از همان سال اول)
 2. باردهی زیاد (در صورت رسیدگی مناسب بیش از 10 تن در هکتار)
 3. خود گرده افشان بودن
 4. پوست کاغذی بودن
 5. مغز درشت و باکیفیت
 6. درصد مغز بیش از 65%
 7. خصوصیت آپومیکسی (100% باردهی جانبی)
 8. مقاومت بالا در برابر آفات و بیماری ها

2. نهال گردو ژنوتیپ برتر تیپ 7

یکی دیگر از انواع نهال گردو مناسب گیلان، نهال گردو ژنوتیپ برتر است؛ اما چرا این نهال برای گیلان انتخاب مناسبی است؟

نهال گردو ژنوتیپ در ارتفاعات 0 تا 2500 متر فاصله از دریا کاشته می‌شود و این نهال نیز زود خزان در پاییز و دیر برگده است به این معنا که از سرمای فصل زمستان و فصل بهار در امان است. این ویژگی ها و مقاومت بالای آن باعث شده تا گزینه مناسبی با توجه به ارتفاع و وضعیت آب و هوایی گیلان باشد.

مزایای دیگر نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان را باهم بررسی می کنیم:

 1. باردهی زیاد (حدود 10 تن در هکتار)
 2. زود بازدهی (باردهی از همان سال اول)
 3. خصوصیت آپومیکسی (100% باردهی جانبی)
 4. بدون ریزش میوه
 5. خود گرده افشان
 6. پاکوتاه و نهایت رشد تا 6 متر
 7. مغز میوه درشت و با کیفیت
 8. درصد مغز 65%

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با خصوصیات و ویژگی های این نهال، صفحه نهال گردو ژنوتیپ را مطالعه کنید.

3. فروش نهال گردو چندلر در گیلان

نهال گردو چندلر پیوندی از ارقام تجاری روز دنیاست و نسبت به سرمای بهاره و زمستانه بسیار مقاوم است به همین علت یکی از گرینه های مناسب برای کاشت نهال گردو در رشت است. این نهال را در ارتفاعات 0 تا 1500 می‌توانید بکارید.

دیگر مزایای نهال گردو چندلر پیوندی عبارتند از:

 1. باردهی زیاد
 2. باردهی از سال اول
 3. رقم گرده افشان مناسب گردو فرانکت
 4. مغز میوه با کیفیت
 5. درصد مغز 60%
 6. پوست کاغذی

جهت کسب اطلاعات بیشتر درزمینهٔ نهال گردو چندلر، صفحه محصول نهال گردو چندلر را بررسی کنید.

فروش نهال گردو در گیلان

4. نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یکی دیگر از ارقام نهال گردو مناسب کاشت در گیلان است. این نهال گردو برای ارتفاعات تا 2500 متری مناسب است و پربار و دیرگل است.

فروش نهال اصلاح شده در گیلان

در گیلان بسیاری از کشاورزان و علاقه‌مندان به کشت، به دنبال نهال‌های اصلاح شده میباشند که می‌توانند عملکرد و بهره‌وری بسیار بهتری نسبت به نهال‌های سنتی داشته باشند. در این مقاله، به معرفی و فروش نهال‌های اصلاح شده در گیلان می‌پردازیم.

 1. نهال‌های اصلاح شده سیب
  نهال‌های اصلاح شده سیب، شامل رقم‌های مقاوم به بیماری‌ها و آفات و با عملکرد بالاتری نسبت به رقم‌های سنتی هستند. برخی از رقم‌های معروف سیب اصلاح شده در گیلان شامل رقم‌های گلدن دلیشس، جاناثان، رد دلیشس، فوجی، گالا و هاوادی می‌باشند.
 2. نهال‌های اصلاح شده زردآلو
  نهال‌های اصلاح شده زردآلو شامل رقم‌های مقاوم و با عملکرد بالاتری نسبت به رقم‌های سنتی هستند. برخی از رقم‌های معروف زردآلو اصلاح شده در گیلان شامل رقم‌های شاه‌طوسی، عسلی، خرماشیرین، ماموری و بختیاری می‌باشند.
 3. نهال‌های اصلاح شده گردو
  نهال‌های اصلاح شده گردو شامل رقم‌های مقاوم و با عملکرد بالاتری نسبت به رقم‌های سنتی هستند. برخی از رقم‌های معروف گردو اصلاح شده در گیلان شامل رقم‌های چنار، سنتی، اکبری، رجبعلی و هایلایت می‌باشند.
 4. نهال‌های اصلاح شده شلیل
  نهال‌های اصلاح شده شلیل شامل رقم‌های با عملکرد بالاتری نسبت به رقم‌های سنتی هستند. برخی از رقم‌های معروف شلیل اصلاح شده در گیلان شامل رقم‌های رزاقی، کشمیش، کنی و شاه‌رضایی می‌باشند.
 5. نهال‌های اصلاح شده گیلاس
  نهال‌های اصلاح شده گیلاس شامل رقم‌های با عملکرد بالاتری نسبت به رقم‌های سنتی هستند. برخی از رقم‌های معروف گیلاس اصلاح شده در گیلان شامل رقم‌های دلبری، خرمالو، سیاه چشم، شاهین شیرین و امیری می‌باشند.

با توجه به تنوع رقم‌های مختلفی که در گیلان برای نهال‌های اصلاح شده وجود دارد و با توجه به این که عملکرد و بهره‌وری این نهال‌ها از نهال‌های سنتی بالاتر میباشد، فروش نهال‌های اصلاح شده در گیلان بسیار پرطرفدار است. برای خرید نهال‌های اصلاح شده در گیلان، می‌توانید به فروشگاه‌های متخصص در این زمینه به کشاورزان و تولیدکنندگان محلی مراجعه نمایید. قبل از خرید نهال، بهتر است با توجه به نوع خاک و شرایط آب و هوایی منطقه، مناسب‌ترین رقم را انتخاب کرده و از کیفیت و اصالت نهال اطمینان حاصل کنید.

نهالستان گیلان

پس از انتخاب نهال گردوی مناسب منطقه، نوبت به انتخاب بهترین و معتبرترین نهالستان رشت می‌رسد. در زمان انتخاب نهالستان به این موارد دقت کنید.

نهالستانی را انتخاب کنید که تأییدیه سازمان جهاد کشاورزی را داشته باشد و زیر نظر این سازمان فعالیت کند. بهترین نهالستان در گیلان، انواع نهال را همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت و قرنطینه به سراسر کشور ارسال می‌کند. همچنین برای ضمانت صحت و سلامت نهال‌های ارسالی متعهد به ضمانت بازگشت نهال می‌شود. با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید بهترین نهالستان گردو در رشت را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید خرید نهال گردوی باکیفیت که فقط با خرید از نهالستان‌های معتبر امکان‌پذیر است، مقدمه شروع سرمایه‌گذاری پرسود است.

نهالستان ارغوان نهال‌ها بیش از 30 سال تجربه درزمینهٔ تولید و عرضه نهال به سراسر ایران و کشورهای همسایه متعهد می‌شود انواع نهال‌ها در صحت و سلامت و با بالاترین کیفیت برای شما عزیزان ارسال کند و گواهی این حرف ما، تعداد زیاد مشتریان از سراسر کشور و ضمانت بازگشت نهال است.

قیمت نهال گردو در رشت با 10% تخفیف ویژه

یکی دیگر از نکاتی که در زمان خرید مهم است قیمت نهال گردو در گیلان است. در این مطلب با 3 نهال گردو در رشت آشنا شدیم و حال به بررسی قیمت آن‌ها می‌پردازیم.

 • قیمت نهال گردو کانادایی در رشت 150.000 تومان است.
 • قیمت نهال گردو ژنوتیپ در رشت 150.000 تومان است.
 • قیمت نهال گردو چندلر در رشت 150.000 تومان است.

نهالستان ارغوان نهال باقیمت رقابتی انواع نهال گردو را همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت و قرنطینه به سراسر کشور ارسال می‌کند. سفارش‌های بیش از 500 اصله با 10 درصد تخفیف همراه است.

فروش نهال در گیلان

در این مقاله با 3 نهال گردو در گیلان آشنا شدید و قیمت آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار دادیم، حال با انتخاب نهالستان معتبر می‌توانید بهترین انتخاب را از میان گزینه‌های موردبررسی داشته باشید. انتخاب نهال متناسب با منطقه و کیفیت نهال ضمانت سوددهی بالاست. برای انتخاب دقیق و استفاده از مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نهالستان ارغوان نهال

شرکت ارغوان نهال طرف قرارداد با پایانه اتوبوس‌رانی برای انتقال نهال (بسته‌بندی‌شده و پرالیناژ شده) با کمترین کرایه و سریع‌ترین زمان ممکن به تمام نقاط کشور است.

شما عزیزان می‌توانید با پرسش هرگونه سؤال درباره نهال گردو در گیلان در قسمت دیدگاه‌ها در اغنای مطالب موجود درزمینهٔ تولید و پرورش نهال گردو در وب فارسی سهیم شوید. کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخگوی سؤالات شما عزیزان هستند.

 

دسته بندی: گردو برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

ارتباط با تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها