نهال گردو در کرج

نهال گردو مناسب کرج باید با متناسب با منطقه جغرافیایی کرج باشد و از کیفیت و باردهی بالایی برخوردار باشد؛ به عنوان مثال نهال گردو چندلر در کرج یکی از نمونه های خوب نهال گردو است.
اگر تمام نکات لازم از زمان کاشت تا برداشت نهال به درستی انجام شود، پس از گذشت چند سال باردهی اقتصادی و خوبی خواهید داشت.
اگر قصد خرید نهال گردو در کرج را دارید ابتدا باید اطلاعات لازم را درباره آن جمع آوری کنید تا بتوانید نهالی مناسب با منطقه خود را خریداری کنید. در ادامه این مقاله از نهالستان ارغوان نهال به بررسی تمام این موارد می‌پردازیم.

مشخصات جغرافیایی کرج

کرج مرکز استان البرز است که به عنوان چهارمین شهر بزرگ ایران شناخته می‌شود. کرج از شمال با استان مازندران همجوار است و این موضوع شرایط را برای کاشت در شمال این استان بسیار مناسب کرده است.
رشته کوه‌های البرز مانند دیواری بین استان مازندران و کرج فاصله انداخته است. ارتفاع کرج از سطح دریا 1320 متر است. حال که با مشخصات جغرافیایی این شهرستان آشنا شدید، به بررسی نهال‌های گردو مناسب کرج و نهالستان گردو در کرج می‌پردازیم.

کدام نهال‌های گردو در کرج بهترین عملکرد را دارند؟

تنوع بسیار زیاد نهال‌های گردو باعث شده است تا بتوانید در هر منطقه‌ای اقدام به خرید نهال گردو و کشت آن کنید. البته بسیار مهم است که با توجه به منطقه مورد نظر، بهترین نهالی را انتخاب کنید که بتواند عملکرد و سوددهی بالایی برای شما داشته باشد. در ادامه 3 مورد از نهال‌های مناسب کرج را بررسی می‌کنیم.

1. نهال گردو کانادایی در کرج

نهال گردو کانادایی ارغوان یکی از بهترین نهال ها برای کاشت در کرج است. این نهال گردو برای ارتفاعات 0 تا 2500 متری مناسب است و باردهی و بازدهی بالایی دارد. نهال گردو کانادایی ارغوان با کیفیت‌ترین محصولات را از لحاظ سایز و درصد مغز و رنگ و طعم میوه دارد.
باغ گردو کانادایی ارغوان، دیربرگده و خیلی پربار است به طوری‌که درآمد آن چند برابر باقی ارقام گردو خواهد بود.

2. نهال گردو ژنوتیپ ارغوان در کرج

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان یکی دیگر از ارقام مناسب برای کاشت در کرج است. این نهال گردو برای ارتفاعات 0 تا 2500 متری مناسب است و پربار و پربازده است. نهال گردو ژنوتیپ ارغوان خود گرده افشان است که این ویژگی باعث خواهد شد گردو ریزش نکند (بدون ریزش میوه)

3. نهال گردو چندلر کرج

نهال گردو چندلر در ارتفاع 0 تا 1500 متر از سطح دریا کشت می‌شود. درخت گردو چندلر کرج یکی از ارقام نهال‌ها است که مورد استقبال باغداران و کشاورزان زیادی قرار گرفته است.

نهال گردو چندلر در کرج

درخت گردو چندلر کرج خود بارور نیست و به رقم گرده زا برای باروری نیاز دارد. یکی از ارقام گرده زا مناسب گردو چندلر، گردو فرانکت است. نهال گردو چندلر در کرج ، یکی از ارقام سود آور و تجاری است که با استقبال خوبی در این شهر روبرو شده است.

⬅️ مشاهده راهنمای جامع خرید نهال گردو فرانکت ➡️

مغز گردو چندلر درشت است و رنگ روشنی دارد که در کیفیت گردو تاثیرگذار است. درصد مغز به پوست در چندلر 50 درصد می‌باشد. گردو چندلر دیر گل می‌دهد و این خصوصیت باعث می‌شود که از سرمای بهاره در امان باشد. از ویژگی‌های آن می‌توان به مغز روشن، جدا شدن راحت پوسته و پوست کاغذی بودن آن اشاره کرد.

قیمت نهال در کرج

قیمت نهال در کرج به نوع نهال و فصل کاشت آن متغیر است. در ادامه به بررسی فاکتورهای موثر بر قیمت نهال در کرج می پردازیم.

  • نوع نهال: نوع نهال از مهمترین فاکتورهای قیمت گذاری می باشد. نوع نهال ممکن است شامل درختان میوه، گل و گیاهان زینتی و … باشد. هر نوع نهال  از قیمت متفاوتی برخوردار است.
  • سایز نهال: سایز نهال همچنین موثر بر قیمت آن است. نهال های بزرگ و بالغ معمولا گرانتر از نهال های کوچکتر هستند.
  • فصل کاشت نهال: فصل کاشت نهال نیز بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد. نهال هایی که در خرداد و تیر ماه کاشته شده اند، معمولا ارزان تر از نهال هایی هستند که در فصل های دیگر کاشته میشوند.
  • محل فروش: قیمت نهال ها ممکن است با توجه به محل فروش نیز متغیر باشد. فروشگاه های بزرگتر معمولا نهال های گران تری را به فروش می رسانند.

قیمت نهال گردو چندلر کرج

قیمت این نهال در حدود 120.000 تا 250.000 تومان است.

4. نهال گردو فرنور در کرج

نهال گردو فرنور در ارتفاع 1500 تا 2500 متر از سطح دریا کشت می‌شود. نهال گردوی فرنور بسیار دیر گل می‌دهد و می‌تواند در برابر سرمای دیررس بهاره مقاومت کند. نهال گردو فرنور اصالتی فرانسوی دارد.

نهال گردو فرنور در کرج

ویژگی‌های بی نظیر گردو فرنور، آن را به انتخابی خوب برای بسیاری از افراد تبدیل کرده است. نهال فرنور، گردوهایی با پوست نازک و مغزی روشن تولید می‌کند. همین ویژگی‌ها باعث می‌شود تا کیفیت گردو و همچنین قیمت آن افزایش پیدا کند.
عمر اقتصادی نهال گردو فرنور بالاست و این فرصت بی نظیری برای کسب سود حداکثری است. یکی از ویژگی‌های بی نظیر گردو فرنور، مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری‌ها است.

قیمت نهال گردو فرنور کرج | سال 1401

قیمت نهال گردو فرنور کرج در حدود 120.000 تا 250.000 تومان است.

5. نهال گردو خوشه ای در کرج

نهال گردو اسرائیلی در ارتفاع 1000 تا 1400 متر از سطح دریا بهترین عملکرد را دارد. نهال گردو خوشه ای در کرج بسیار مقرون به صرفه است و بهترین عملکرد را در آب و هوای سردسیری و نیمه خشک دارد.

قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج

نهال گردو خوشه ای نسبت به سرمای بهاره مقاوم است. یکی از موارد مهمی‌ که باید توجه داشته باشید این است که نهال گردو خوشه ای نسبت به گرمای تابستان حساس است و برای مناطق گرم و خشک مناسب نیست. نهال گردو خوشه ای اسرائیلی پربازده است.

از ویژگی‌های نهال گردو خوشه ای در کرج می‌توان به دیر گل دادن، مغز پر و درشت، پوست کاغذی بودن و راحت کنده شدن پوسته اشاره کرد. عمر اقتصادی این نهال بالاست و حدودا 80 سال تخمین زده شده است که قابلیت سرمایه گذاری را بر روی این نهال افزایش می‌دهد.

قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج

قیمت نهال گردو اسرائیلی کرج در حدود 70.000 تومان است.

نهالستان گردو کرج | نهالستان کرج گردو

در این مقاله به معرفی و بررسی 3 نهال گردو مناسب کرج پرداختیم. نهال گردو فرنور، نهال گردو خوشه ای و نهال گردو چندلر کرج، 3 نهالی هستند که با توجه به شرایط اقلیمی ‌کرج امکان کشت آن‌ها وجود دارد.
اگر به دنبال سرمایه گذاری برروی نهال گردو در کرج هستید، باید نهالستان معتبری را پیدا کنید تا بابت تحویل نهال گردو به صورت سالم به شما تضمین بدهد. همانطور که می‌دانید قدم اول برای احداث باغ گردو انتخاب نهال سالم است، حال اگر در این مرحله اشتباه کنید تا انتها باید هزینه‌های بی دلیل و زیادی را پرداخت کنید؛ “خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می‌رود دیوار کج”

فروش نهال کرج

افتخار ما در نهالستان ارغوان نهال این است که تا امروز نهایت سعی خود را در جهت رضایت مشتریان داشته‌ایم و رضایت شما عزیزان را بر هر چیزی مقدم دانسته‌ایم.
ارغوان نهال با مدیریت مهندس بابایی، آماده است تا بهترین و مناسب‌ترین نهال گردو در کرج را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره برای انتخاب بهترین نهال گردو، مشاوران ما در خدمت شما هستند.

شماره تماس ارغوان نهال

آیا به پاسخ تمام سوالات خود در این مقاله رسیدید؟ اگر سوالی در ذهن شما باقی مانده، بپرسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ دهند. ممنون که به ما در ارائه محتوای غنی‌تر کمک می‌کنید.

دسته بندی: گردو برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

ارتباط با تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها